Nie wtrącaj się Polsko w sprawy wewnętrzne Ukrainy!

Opublikowano: 17.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 587

Członkowie społecznej inicjatywy „Czarny Komitet” powiesili portret lidera ukraińskich nacjonalistów z czasów II wojny światowej Stepana Bandery na ogrodzeniu Ambasady Polski w Kijowie. O całej akcji grupa poinformowała na swojej stronie w “Facebooku”.

Uczestnicy zajścia wyjaśnili, że przyczyną akcji stały się, ich zdaniem, otwarcie wygłaszane antyukraińskie wypowiedzi przez wysokich urzędników państwowych w Polsce, którzy „w formie ultimatum żądają od Ukrainy zaprzestania heroizacji Stepana Bandery i UPA”.

„Chcemy podkreślić, że żadne państwo na świecie nie ma prawa wtrącać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy… Lubicie odwoływać się do historii — to zacznijcie ją dogłębnie studiować: polityka antyukraińska Polski zawsze sprzyjała temu, że Imperium Rosyjskie podbijało i Polskę i Ukrainę. Nie powtarzajcie swoich błędów! Jeśli ukraińskie ministerstwo spraw zagranicznych nie jest w stanie obronić naszych interesów to zajmiemy się tym sami. Nie mamy za co przepraszać! Nasz kraj — nasi bohaterowie! — oświadczył koordynator „Czarnego komitetu” Bogdan Tyckij.

Przypomnijmy, na początku lutego 2017 roku wandale oblali farbą konsulat RP we Lwowie. Na parkanie konsulatu napisali białym sprayem słowa „Nasza ziemia”. Poza tym na ścianach budynku pojawiły się plamy czerwonej farby.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Aloes 17.02.2017 09:45

  dUPA

 2. MvS 17.02.2017 11:48

  Parafrazując: kakaja kraina- takije gieroi…

 3. Czejna 18.02.2017 00:32

  “Nie mamy za co przepraszać!”
  To moze powinnismy wam podziekowac?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.