Nie wspierajcie Owsiaka! Nie wolno!

Opublikowano: 19.12.2016 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1006

Minister Spraw Zagranicznych wydał polecenie polskim placówkom za granicą, aby nie w żaden sposób nie wspierały styczniowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Krytyczny stosunek Prawa i Sprawiedliwości do Jurka Owsiaka jest powszechnie znany. Aktywista często krytykuje prawicę, nie ukrywa swoich sympatii politycznych. Prawicowi politycy i publicyści od lat usiłują znaleźć “haka na Owsiaka” — szukają błędów i luk w sprawozdaniach finansowych jego fundacji, puszczają w obieg informacje jakoby Owsiak opływał w bogactwa i część zysków transferował do prywatnej kieszeni. Gdy władzę objął PiS, nienawiść do akcji Owsiaka stała się instytucjonalna. Po raz pierwszy w historii w 2017 roku Telewizja Polska odmówiła transmitowania finału WOŚP — który jest fenomenem na skalę globalną. W przyszłym roku akcję pokaże telewizja TVN.

Ale to nie wszystko — jak pisaliśmy wcześniej, również Poczta Polska po raz pierwszy odmówiła wydrukowania okolicznościowych znaczków i pocztówek z okazji finału WOŚP, wymawiając się brakiem funduszy.

Teraz do akcji włączył się minister Waszczykowski — polskie placówki za granicą: ambasady i konsulaty, dostały polecenie, aby w żaden sposób nie wspierać WOŚP. Jeśli nie chcą politycznie narazić się przełożonym, nie wolno im dawać honorowych patronatów nad zbiórkami, wynajmować sal na licytacje ani w żaden sposób nie firmować działalności sztabów WOŚP. Do tej pory np. w Waszyngtonie finał WOŚP był wielkim świętem Polonii — ambasador wzorem Jurka Owsiaka zakładał czerwone spodnie i organizował dla Polaków mieszkających w USA zabawę połączoną ze zbiórką charytatywną.

Natomiast ambasadorzy innych państw przebywający w Polsce zapowiedzieli już obywatelskie nieposłuszeństwo. Przedstawiciele Luksemburga, Niemiec, Słowacji, Austrii i Japonii już zapowiedzieli, że przyłączą się do finału WOŚP pomimo instrukcji Witolda Waszczykowskiego. O sprawie pierwszy napisał Pawel Żuchowski z RMF FM.

“Jeżeli faktycznie nasi dyplomaci nie będą mogli choć w minimalny sposób wspomóc tych wszystkich ludzi, którzy z dala od Polski w różnych krajach również chcą zbierać pieniądze na sprzęt do ratowania życia, to będzie naprawdę źle wyglądało” — napisał dziennikarz na swoim blogu.

Autorstwo: Antonina Świst
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. sandvinik 19.12.2016 11:59

  ale przecież ogromna większość ludzi którzy dają na Owsiaka tych pieniędzy na tace czy Caritas nie wrzucą. no chyba że chodzi o to by nie porównywać uczciwości i stopnie wykorzystania zebranych funduszy.

 2. sync 19.12.2016 14:36

  Większość sprzętu medycznego w szpitalach została zakupiona za pieniądze WOŚP. Niewątpliwie ta inicjatywa pomogła zatuszować katastrofalną sytuację polskiej służby zdrowia, ale i też sytuację uratowała. Uważam, że mimo wszystko nie powinniśmy niszczyć czegoś na czym wszyscy społecznie korzystamy.
  Kontrowersyjna natomiast jest kwestia prywatyzacji szpitali. To za co zapłaciło społeczeństwo, ma zostać oddane za bezcen prywatnym podmiotom.

 3. ZIWK 19.12.2016 17:33

  @sandvinik
  Koszty działania WOŚP – 5,5% (wg. zatwierdzonych sprawozdań badanych przez UZNANE firmy audytorskie)
  Caritas – 70% (szacunkowo – dokładne koszty są nieznane)
  I to jest przyczyna głębokiej “chrześcijańsko-katolickiej” nienawiści.

  Mam tylko nadzieję, że rodziny tow. Waszczykowskiego wykażą się moralną odwagą i dogłębną wiarą i nie pozwolą aby ich dzieci były ratowane przy użyciu “brudnego” sprzętu WOŚP – mogą umrzeć, albo zostać kalekami ale nie “skalanymi”.

 4. emhyr 19.12.2016 17:37

  Dzięki temu są ratowani Ludzie! LUDZIE! Łapska precz od orkiestry, wszędzie pisiole chcą wtykać kinole ale jeśli inni drążą w ich niewygodne miejsca to się stroszą jak koguty! Precz!!

 5. sandvinik 19.12.2016 18:02

  @ZIWK
  wiem, znam te %, WOŚP ma tak wysoki poziom wykorzystania zbiórek że to ewenement na skale całego Świata. i nikt o tym (polskie słowo na 11 literę alfabetu) nie mówi tylko się go czepiają. żenada i smutek.

 6. Konter 19.12.2016 18:10

  To co zbiera WOŚP, to jest mniej niż 0,5% budżetu NFZ, nie ma co jej gloryfikować… A ostentacyjne paradowanie z serduszkiem na czole uważam za próżność.

 7. blackeyed 19.12.2016 18:44

  @ZIWK
  Jak tylko towarzysz Jerzy O. użebra na szpital, to masz moje słowo, że nie będę się tam leczył.

 8. emigrant001 19.12.2016 22:57

  Kukiz i Owsiak to podobni ludzie i zawsze komuś będą przeszkadzać. Inauguracja WOŚP to było wydarzenie niespotykane na świecie a dziś mieszane z błotem. Hipokryzja w kraju hipokrytów, bo WOŚP kosztuje 5,5%. OFE kosztowało 10% waszych składek i NIKT nie protestował! a 5% wam przeszkadza? Jak wasza składka zdrowotna wzrośnie o kilka % bo WOŚP przestanie działać to zaczniecie się zastanawiać nad własną głupotą. Dziwny naród. Katolicki. Panie Owsiak – Szacun.

 9. adambiernacki 20.12.2016 03:13

  Zdecydowanie za mało uwagi poświęcone jest Królestwu Kubuto. Moim celem jest zostać Królem dlatego postanowiłem najechać to Królestwo(po co rozpoczynać procedurę od nowa?) Zastępy moich Żulierów są w stanie opanować Kubuto w jeden dzień!

 10. Szaman 20.12.2016 09:17

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu – nawoływanie do czegoś w rodzaju linczu).

 11. radical3dom 20.12.2016 09:58

  Każdy bierze kase za dobroczynnosc niektorzy wypompowuja ja górami, WOSP byla wygodna dla władzy pookraglostolowej bo pomagała zapychac dziure budzetowa-pomyslcie to taki kolejny podatek, ktorych “tak malo placimy”. wydatki panstwa na zdrowie byly zmniejszane o tyle ile WOSP zarobilo. Ale za te pieniadze przeciez fundowalo sie pomoc upadajacej grecji, pomoc ukrainie, samochody dla ekipy kolesiow w rzadzie i wiele innych, ja nie daje bo i tak wiele pieniedzy mi zabieraja na szpitale, a te pieniadze trafiaja w ogole gdzie indziej i nikt mnie nie pyta o to gdzie chce je wyslac.

  https://www.youtube.com/watch?v=xuXE9JKhtX8

  https://www.youtube.com/watch?v=Ih_V11AsMto

  Róbta co chceta – inaczej Do as You will- to motto pewnego satanisty

 12. Szaman 20.12.2016 11:22

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu – nawoływanie do czegoś w rodzaju linczu).

  Od razu tam linczu. Nie mogę patrzeć po prostu na tą całą nagonkę na wszystko co dobre w Polsce. Z resztą powiedzmy sobie szczerze, ci ludzie się nie naucza bo siedzą w czyjejś kieszeni i dla takich powinno się zrobić wyjątek i przywrócić karę śmierci .

 13. Konter 20.12.2016 18:23

  Aż trudno uwierzyć że tak wiele krótkowzrocznych osób jest na tym portalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.