Nie wolno pokazywać szczęśliwych gejów!

Opublikowano: 05.06.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 867

Krajowa Rada radiofonii i Telewizji interweniowała na wniosek Ordo Iuris, która zapałała oburzeniem na kreskówkę „Harmidom” („The Loud House”) emitowaną na kanale Nickelodeon. W bajce występuje gejowskie małżeństwo, które wychowuje dziecko. KRRiT napisała do telewizji pismo, aby wystrzegać się takich treści.

KRRiT teoretycznie powstała po to, by bronić w mediach wolności słowa i etyki przekazu. Tymczasem z pisma wysłanego do Nickelodeona dowiadujemy się, że „audycje i inne przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości” oraz że stacja powinna „wystrzegać się emitowania materiałów prezentujących model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej”.

Ponadto KRRiT pisze o bajce: „deprawuje nasze dzieci, lansując związki jednopłciowe, imitujące tradycyjną rodzinę. Wykazaliśmy, że jest to niezgodne z art. 18 Konstytucji RP, który jednoznacznie stwierdza, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej”.

Prawników z Ordo Iuris oraz konserwatystów z Krajowej Rady zabolało to, że para homoseksualnych bohaterów przedstawiona została w pozytywnym świetle, w dodatku pokazano, że małżonkowie publicznie okazują sobie czułość – całują się i przytulają.

„Harmidom” to amerykańska kreskówka, która miała swoją premierę w 2016 roku. Opowiada o perypetiach 11-letniego chłopca, który pochodzi z wielodzietnej rodziny – ma 10 sióstr. W bajce pokazano problemy dużych rodzin i typowych amerykańskich społeczności z przedmieścia. Przedstawiono przeróżne typy osobowości (niektóre z sióstr głównego bohatera mają np. próby samobójcze, czują się niezrozumiane przez otoczenie, cierpią na różne fobie i problemy zdrowotne). W serialu pojawiają się również postaci o różnych kolorach skóry, nieheteroseksualne czy z zespołem Downa. Kreskówka na całym świecie chwalona jest właśnie za umożliwienie dzieciom oswojenia z różnorodnością.

Tymczasem Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, we wniosku, w którym naciskał na KRRiT, aby interweniowała – powołał się na „lobby LGBT w dziecięcej branży filmowej”. Jednak homoseksualna para nie ma prawa pokazać się na polskim ekranie.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

  1. gajowy 05.06.2018 11:03

    Próby samobójcze bohatera kreskówek dla dzieci…
    Co kapitalizm / komercjalizm robi z ludzi…

  2. Jedr02 05.06.2018 17:53

    @Perun, sam sobie wybierasz które stwierdzenia co jest zboczeniem a co nie są prawdziwe, to nie jest żadna obiektywna ocena, równie dobrze ktoś mógłby stwierdzić że Ty jesteś zboczeniem i nie można Ci się publicznie pokazywać. W końcu z całą pewnością w czymś od przeciętnego człowieka odbiegasz – czyli jesteś nienormalny, zboczony i przestań się tutaj promować i nam dzieci deprawować 😛 No albo chociaż pozwól innym na życie po swojemu bez wymuszania na nich wstydu i ukrywania się.

  3. Jedr02 05.06.2018 19:44

    @Perun, co Ty w ogóle piszesz, nie mam żadnego alma mater w żadnym z frankfurtów, a w tym nad Menem nigdy nie zdarzyło mi się być. Skąd Ty niby bierzesz te jedną zasadę? Jest kompletnie wbrew całej całej grupie różnych filozofii jakie ludzie wyznają. Z punktu widzenia wszelkich monizmów czy to materialistycznego(popularny jako teoria w naszej kulturze), psychicznego, jaźniowego/świadomościowego nie ma czegoś takie jak zjawisko wbrew przyrodzie bo każde zjawisko to przejaw przyrody. W filozofiach dualistycznych a więc w i chrześcijaństwie może być walka pomiędzy elementami, ale dalej można te ich rywalizujące elementy opisać jako przejaw jednej wyższej natury.
    Ty widzisz to jako zło, a ja nie. Nawet jeśli norma jest jedna, to jej doświadczenie jest różne tworząc tym samym wiele subiektywnych norm.
    Piszesz że nie zabraniasz nikomu żyć jak mu się podoba, ale jednak chcesz go stygmatyzować do tego stopnia że nie można go pokazać w mediach publicznych i nazywasz zboczeńcem. No podstawie wybranego przez siebie odstępstwa od normy, czy domagasz się też zbanowania rudych odstępców od włosowej normy? Niech się farbują albo siedzą w szafie, zboczeńcy jedni.

    A że masz nick Perun to już jest powód żeby Cię cenzurować, demoralizujesz polskie katolickie dzieci przez odwoływanie się bożków będących wymysłem szatana. To jest gorsze niż homoseksualizm.

  4. kuralol 05.06.2018 20:55

    Jaki kraj takie obyczaje. Postępactwo robi postępy w swej degeneracji ludzkich członków w fazie postępowej. W szfecji robią już piwo z fekaliów, a wy tu wicie rozumicie… takie zacofane dyskutujecie o jakiejś marnej normalności.

  5. Jedr02 05.06.2018 21:30

    @Perun, nie znam ani tych nazwisk ani tej szkoły, a te twierdzenia zakrawają o truizmy. No i co to w ogóle jest kulturowy neokomunizm po za hasłem używanym przez internetowych prawików do opisywania tego co im się nie podoba? Jak to ma się do mojego nie nienawidzenia jakieś grupy ludzi?
    Cały czas opisujesz tych ludzi jakimiś słowami o negatywnym ładunku, skoro zauważasz że to kwestia wrażliwości estetycznej to chyba rozumiesz że to Twoje postrzeganie jest źródłem tych odczuć. Ci ludzie żyją właśnie zgodnie ze swoją naturą, a Ty po prostu nie akceptujesz natury takiej jakiej jest i proponujesz by za pomocą cenzury osiągnąć świat taki jaki Ci się podoba.

    Włosowa norma to może być całkiem poważna sprawa, w Japonii są szkoły gdzie trzeba mieć czarne włosy i jak się jakiemuś japońskiemu dziecku zdarzy że urodzi się szatynem to mu każą farbować.A tak to w świecie najwięcej osób ma czarne włosy więc to było normą, u nas możemy jeszcze liczyć blondynów i szatynów, ale rudzi to odstępstwo praktycznie wszędzie.

  6. Perun 05.06.2018 21:58

    Jedr02 05.06.2018 21:30

    “nie znam ani tych nazwisk ani tej szkoły”

    Tak, tak, wybitni działacze socjalistyczni, ci historyczni jak tow. Hitler czy współcześni jak tow. Timmermans, Juncker, Róża Thun czy Mogherini też nie wiedzą o co chodzi 🙂

    “Ci ludzie żyją właśnie zgodnie ze swoją naturą a Ty po prostu nie akceptujesz natury takiej jakiej jest i proponujesz by za pomocą cenzury osiągnąć świat taki jaki Ci się podoba.”

    Gdzie napisałem,że nie wolno im żyć tak jak chcą??

    “Włosowa norma to może być całkiem poważna sprawa”

    Z całą pewnością! w Brukseli na pewno! spodziewam się niebawem nowych dyrektyw unijnych:-)

  7. Lord Jim 05.06.2018 23:01

    No niestety, w parze homoseksualnej jeden drugiego nie zapłodni choćby podejmował próby 20 razy dziennie i częściej. Co więcej zasiedlenie wyspy parami homoseksualnymi zaskutkuje tym, że populacja ludzi wymrze. Nie jest to naturalne chyba, że ktoś chce powiedzieć że samobójstwo jest naturalne. Ale nie jest. I nie jest też zdrowe. Promocja homoseksualnych zachowań wynika z tego, że do rządów i zarządów trafia relatywnie dużo homoseksualistów, którzy nie mając dzieci i rodzin lub szczęśliwych rodzin poświęcają się karierze i awansują w administracji państwowej, partiach politycznych i w korporacjach a następnie jak widać z przykładu starają się wprowadzać prawo i normy sankcjonujące ich odchylenie od zdrowej ( w tym zdolnej do rozmnażania się) natury. I tyle.

  8. Tallis Keeton 06.06.2018 22:38

    Witam 🙂

    „audycje i inne przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców

    IMO żadne przekazy nie muszą szanować przekonań żadnej religii, bo religii jest tak wiele, więc aby zapewnić im równość trzeba by uszanować każdą, ale gdyby chcieć uszanować każdą okazałoby się, że nie da się powiedzieć w mediach, ani w filmach po prostu niczego, bo coś zawsze będzie sprzeczne z czymś innym.

    a zwłaszcza chrześcijański system wartości”

    Warto by owego systemu nie obrażać, tak jak nie należy obrażać innych religii, ale nie trzeba go lansować, tak samo, jak nie trzeba lansować dowolnej innej religii. To się nazywa neutralność w mediach. Zresztą nie mamy jakiegoś wzorca z Sevre dla dowolnego “systemu wartości”, który by wyznaczał gdzie się takowy system zaczyna a gdzie się kończy, a zaczyna inny. Może się okazać, że szanowanie rodziców i troska o dzieci jest częścią “systemu wartości” większości kultur. No może poza tą niby lewicową i niby liberalną popkulturą rozkapryszonych bogatych anarchistów z Jankesowa 😀

    oraz że stacja powinna „wystrzegać się emitowania materiałów prezentujących model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej”.

    Stacja powinna wystrzegać się podważania prawa obowiązującego, a zatem prezentowania w filmach treści podważających i wyśmiewających “wzorce podlegające ochronie prawnej w Polsce”, ale nie oznacza to, że nie może pokazać gejów na ekranie. Jako opcjonalnej pary. Która oczywiście nie jest (jeszcze) w polskich przepisach ustanowiona, jako legalne “małżeństwo”. Które składa się z mężczyzny i kobiety. Nawet jeśli mnie się to nie podoba, bo wolałabym konstytucyjnie zapisane wielożeństwo i wielomęstwo hehe 😀 Ale to, że coś np. jakieś prawo nie podoba się mnie, jako jednostce jeszcze nie oznacza, że prawo to nie jest dobre i słuszne dla ogółu, dla społeczeństwa, dla dobra społeczeństwa.
    poz 🙂
    tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.