Nie wiedzieli, że jadą na obozy militarne

Opublikowano: 25.10.2014 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 637

Nauczyciele, którzy wywieźli uczniów z rosyjskich szkół na obozy militarne, nie ocenili ani przeznaczenia obozów, ani wyraźnie podanego programu propagandowego, oświadczył mer Wilna Artūras Zuokas.

„Nauczyciele, którzy przyjęli zaproszenie, skusili się bezpłatną podróżą, lecz nie ocenili ani przeznaczenia obozów, ani wyraźnie podanego programu propagandowego, nie poinformowali o tym swoich przełożonych, przedstawicieli samorządu, ani rodziców uczniów” – powiedział mer.

Dochodzenie ws. wyjazdu uczniów z rosyjskich szkół na obozy militarne do Odessy i Kirgizji trwały dwa tygodnie. Zuokas osobiście rozmawiał z uczniami, ich rodzicami, władzami Szkoły Średniej im. Sofii Kowalewskiej i Gimnazjum im. Wasilija Kaczałowa oraz z szefem Departamentu Bezpieczeństwa Państwowego Gediminasem Grina.

„Doszliśmy do tego, że dzieci jechały na wycieczkę do dalekiego kraju, a nie, jak podano w prasie, ma obóz militarny” – napisano w oświadczeniu prasowym Samorządu m. Wilna.

Ze swojej strony Naczelna Prokuratura rozpoczęła dochodzenie ws. działań innego państwa przeciwko Litwie. Głównym celem dochodzenie jest wyjaśnienie okoliczności pobytu uczniów ze szkół mniejszości narodowych na obozach militarnych „Sojuz”.

Źródło: PL Delfi


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.