Nie widzimy zachorowań na COVID-19 tylko u nieszczepionych

Opublikowano: 08.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3220

Izraelski lekarz twierdzi, że większość pacjentów z COVID-19 hospitalizowanych w jego szpitalu jest w pełni zaszczepiona, a osoby z ciężkim przebiegiem choroby również zostały zaszczepione.

W rozmowie z Channel 13 TV News 5 sierpnia dr Kobi Haviv, dyrektor medyczny szpitala Herzog w Jerozolimie, powiedział, że „85 do 90 procent hospitalizacji dotyczy osób w pełni zaszczepionych”, a „95 procent pacjentów z poważnymi objawami jest zaszczepionych”. Szpital Herzog specjalizuje się w opiece pielęgniarskiej nad osobami starszymi. Haviv uważa że rosnąca liczba osób zaszczepionych zaraża się COVID-19 ponieważ „skuteczność szczepionki słabnie”.

Dane izraelskiego ministra zdrowia z lipca sugerowały, że skuteczność szczepionki Pfizer w zapobieganiu zakażeniom i chorobom objawowym spadła odpowiednio z 90 procent do zaledwie 39 procent i 41 procent. Jednak poziom ochrony przed ciężką chorobą (88 procent) i hospitalizacją (91,4 procent) pozostał wysoki. Szczepionka Pfizer była jedyną szczepionką na COVID-19 dostępną dla Izraelczyków od czasu jej dopuszczenia do stosowania w grudniu 2020 r. Jednak rząd ogłosił w zeszłym miesiącu, że szczepionka Moderna zostanie zaoferowana niektórym osobom w sierpniu, podczas gdy szczepionka Pfizer będzie zarezerwowana dla osób poniżej 18 roku życia. Począwszy od piątku, 5 392 509 mln z ponad 9 milionów osób otrzymało drugą dawkę szczepionki messenger RNA, a 349 707 ludzi zaszczepiło się trzecią dawka tzw. boosterem. W kraju 4 sierpnia odnotowano ponad 3000 nowych pozytywnych przypadków COVID-19, 261 z ciężkimi objawami i sześć zgonów.

Izrael był jednym z pierwszych krajów, które wprowadziły program masowych szczepień w grudniu 2020 r., a w ciągu trzech miesięcy co najmniej 50 procent jego populacji zostało zaszczepionych szczepionką RNA, dzięki czemu kraj stał się światowym liderem w szczepieniach przeciwko wirusowi. Ale w ciągu ostatnich sześciu tygodni w kraju odnotowano ciągły wzrost liczby przypadków COVID-19 i hospitalizacji z powodu wariantu delta, który po raz pierwszy zidentyfikowano w Indiach.

Wariant delta stał się dominującym wariantem rozprzestrzeniającym się w Izraelu, stanowiąc ponad 90 procent przypadków COVID-19, które zostały zsekwencjonowane. Naukowcy twierdzą, że jest bardziej zakaźny, ale nadal nie wiadomo, czy powoduje cięższą chorobę, hospitalizację i zgony.

Według prof. Ran Balicera, lekarza zdrowia publicznego i przewodniczącego Izraelskiego Zespołu Ekspertów Krajowych ds. COVID-19, w przypadku wariantu delta tzw. przełomowe przypadki u osób w pełni zaszczepionych zaobserwowano w szybszym tempie niż oczekiwano. „Widzieliśmy więcej przełomowych przypadków, niż się spodziewaliśmy. Nie widzimy zachorowań wyłącznie u nieszczepionych – widzimy coraz więcej przypadków wśród zaszczepionych”.

Pomimo wzrostu liczby przypadków COVID-19 i hospitalizacji, jest ich mniej niż w czasie poprzedniej fali, a wskaźniki śmiertelności są nadal niskie.

Autorstwo: Meiling Lee
Na podstawie: Datadashboard.health.gov.il
Źródła oryginalne (pełna treść): NTD.com
Źródło polskie: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jack Ravenno 08.08.2021 14:17

    Dopasowywanie narracji “naukowej i nienaukowej” do rzeczywistości daje przekomiczne efekty. Groteskowa fala medialnych absurdów przewala się tam i siam. Szkoda, że giną ludzie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.