Nie użyliśmy broni chemicznej!

Opublikowano: 08.10.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1676

New Delhi kategorycznie odrzuca zarzuty Pakistanu, że indyjscy wojskowi rzekomo użyli broni chemicznej w stanie Dżammu i Kaszmir, powiedział indyjski rzecznik MSZ Ravish Kumar.

Rzecznik pakistańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Mohammad Faisal powiedział wcześniej, że siły rządowe w Indiach rzekomo użyły broni chemicznej podczas niedawnej operacji poszukiwawczej w dzielnicy Bandipora. Odwołując się do zdjęć i nagrań opublikowanych na portalach społecznościowych, Faisal oskarżył wojska sąsiedniego kraju o „okrutne i nieludzkie” zachowania w rejonach przygranicznych Kaszmiru.

“Całkowicie odrzucamy oświadczenia strony pakistańskiej o domniemanym użyciu broni chemicznej przez służby bezpieczeństwa Indii przeciwko obywatelom Indii. Taki zarzut nie jest nowy i jest całkowicie bezpodstawny” — powiedział Kumar w New Delhi.

Dyplomata podkreślił, że Indie są konsekwentnym przeciwnikiem stosowania toksycznych substancji przez kogokolwiek na świecie. Ponadto, według Kumara, New Delhi jest „bardzo zaniepokojone faktem”, że Pakistan „próbuje po raz kolejny oskarżyć Indie”.

“Takie zachowanie jest wysoce nieodpowiedzialne, a jedynym powodem takich oskarżeń jest daremna nadzieja, że społeczność międzynarodowa uwierzy w to kłamstwo. Nieskuteczne próby przeniesienia uwagi międzynarodowej z terroryzmu pochodzącego z pakistańskiego terytorium nie udadzą się” — powiedział Kumar.

Zdjęcie: hari_mangayil (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Collega
Użytkownik

Żeby zniszczyć człowieka trzeba zarzucić mu pedofilię.

Żeby zniszczyć państwo trzeba zarzucić mu użycie broni chemicznej.

Cosmo
Użytkownik

Antysemityzm jest skuteczniejszy.