Nie udało się deportować agresywnego Irakijczyka

Opublikowano: 28.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1263

Wspierani przez Rzecznika Praw Obywatelskich aktywiści twierdzą, że pilot polskiego samolotu odmówił wzięcia udziału w deportacji Irakijczyka złapanego na polsko-białoruskiej granicy. Inaczej sprawę przedstawia jednak Straż Graniczna. Lot z jego udziałem miał zostać odwołany na prośbę pilota, bo obywatel Iraku stwarzał duże niebezpieczeństwo.

Lewicowo-liberalne media, powołując się na niejaką Joannę Sarnecką należącą do aktywistów pomagających Irakijczykowi, poinformowały o dwukrotnie nieudanej próbie jego deportacji. Według Sarneckiej szef personelu pokładowego wykazał się „odwagą” i „świadomością obywatelską”, gdyż miał odwoływać loty z warszawskiego lotniska imienia Fryderyka Chopina.

Działacze organizacji pozarządowych, biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i prawnicy ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej zajmowali się sprawą Irakijczyka, który w sierpniu ubiegłego roku został zatrzymany na polsko-białoruskiej granicy. Tym samym pomagali osobie użytej przez białoruskie służby do ich operacji specjalnej.

Sam obywatel Iraku miał twierdzić, że może grozić mu nawet kara śmierci za udział w antyrządowych protestach w swoim kraju, a w ostatnim czasie otrzymywał z tego powodu pogróżki. Problem w tym, iż zdaniem specjalistów od Bliskiego Wschodu irackie prawo nie przewiduje podobnej kary.

Dodatkowo doniesieniom aktywistów zaprzecza Straż Graniczna. Pilot samolotu nie odmówił więc wykonania rozkazu, lecz nie chciał wpuścić na pokład agresywnie zachowującego się mężczyzny. Irakijczyk mógł zagrażać bezpieczeństwu lotu, dlatego został wyproszony z pokładu maszyny.

Na podstawie: Wprost.pl, WP.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 28.07.2022 18:49

    Wyslac go na Ukraine tam na pewno Zelenski wezmie go pod swoje skrzydla.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.