Nie uczcie się o seksie, ale o zbawieniu!

Opublikowano: 27.11.2021 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1745

Szef resortu edukacji i nauki przypomniał polskim nastolatkom, czym powinny się w życiu kierować: dbać o zbawienie, zamiast szukać przyjemności cielesnych! Dlatego właśnie szkoła pod jego nadzorem nie będzie demoralizować, czyli wspominać o seksie. Wtedy dzieci w magiczny sposób nie dowiedzą się o jego istnieniu!

Polska szkoła od lat stosuje ten sposób – zachęca do wstrzemięźliwości poprzez udawanie, że taka sfera życia jak seksualność człowieka nie istnieje. Od jakiegoś czasu zmienia się to powoli dzięki wysiłkowi wielu organizacji pozarządowych i edukatorów, którzy wolą udzielić młodzieży rzetelnej informacji, zamiast później udawać zaskoczenie, że nastoletnie ciąże się zdarzają.

Teraz nawet te inicjatywy nie będą miały racji bytu, co wyraźnie zapowiedział minister Czarnek: stwierdził , że chciałby pozostawić po sobie „szkołę, która uczy nowocześnie rzeczy najważniejszych”, dodając, że w pierwszej kolejności chciałby dla swoich dzieci tego, żeby się zbawiły – gdyż „dramatem w czasach dzisiejszych jest odcięcie człowieka od perspektywy zbawienia”. „Jak te dzieci mają się zbawić?” – zapytał retorycznie minister. „One się zbawią tylko wówczas, kiedy nie będą kłamały, kiedy nie będą cudzołożyły, kiedy nie będą zabijały” – czyli, kiedy będą przestrzegać 10 przykazań bożych, uniwersalnych rzeczy, które stanowią o dobru człowieka.

Tego, zdaje się, wierzący i praktykujący mogą uczyć się na lekcjach religii, zaś wszystkim obywatelom ogółem załatwiają to kodeksy cywilny i karny. Skupmy się jednak na cudzołożeniu i demoralizacji dzieci, które tak przerażają pana ministra. Kurator oświaty już niedługo będzie mógł zapobiec obecności edukatorów w szkołach, którzy głośno wymawiają przy dzieciach słowo „seks”.

„Wprowadzamy to rozwiązanie, które zostało przyjęte na ostatniej Radzie Ministrów, w którym właśnie na wniosek rodziców kurator będzie mógł zablokować tego rodzaju rzeczy w szkołach” – minister skrytykował w ten sposób inicjatywę „Zdrowe Love”. To projekt Miasta Gdańska, który zakłada m.in. warsztaty dla rodziców i uczniów w placówkach oświatowych. W I edycji odbyły się spotkania z 3 tysiącami uczniów. Pandemia przerwała program, ale ratusz zdecydował o jego przedłużeniu do 2025 r. Według miasta program Zdrowe Love mógłby powrócić do gdańskich szkół w II semestrze roku szkolnego 2021/2022.

„Jeśli pani prezydent chce tego rodzaju edukację przekazywać dzieciom w Gdańsku, może to robić we wszystkich innych lokalach, które do miasta Gdańsk należą, ale nie w szkole. Szkoły mają nadzór pedagogiczny, od tego jest kurator, żeby na wniosek rodziców mieć możliwość sprzeciwu wobec wprowadzania do szkół treści, które są dla dzieci demoralizujące” – oświadczył stanowczo Czarnek.

Twórcy programu liczą się z tym, że spotkania i warsztaty będą się odbywać także poza szkolnymi budynkami w zależności od zainteresowania. „Podczas zajęć z edukacji seksualnej nastolatkowie nie uczą się, w jakich pozycjach najlepiej uprawiać seks. W edukacji seksualnej ważny jest przede wszystkim temat związków i kompetencji miękkich, dzięki którym może on funkcjonować, a o czym rzadko się mówi. To właśnie o związki najczęściej pytają nastolatkowie. Interesują ich zwłaszcza aspekty psychologiczne. Chcą wiedzieć, co oznaczają kłótnie z partnerem lub partnerką. Jak rozwiązywać spory i jak reagować, gdy druga osoba płacze. Wreszcie, jak zakończyć związek, by obydwu stronom przysporzyć jak najmniej cierpienia. My, psychologowie i seksuolodzy, powinniśmy kłaść nacisk na komponent psychoedukacyjny takich zajęć. Najważniejszym narządem seksualnym człowieka jest mózg” – mówi Aleksandra Żyłkowska, psycholożka i edukatorka seksualna w rozmowie z portalem „Strefa Psyche” Uniwersytetu SWPS, pytana o to, czy „edukacja seksualna w szkołach jest czy jej nie ma”.

Autorstwo: Antonina Świst
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 27.11.2021 22:45

    wprowadzic do szkol jak obowiazkowa:
    https://ridero.eu/pl/books/na_imie_mam_sex/

    a dorosli obejrzec to w odcinkach:
    https://www.youtube.com/watch?v=hy5MHiiDn6s&t=2285s

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.