Nie takich dyktatorków jak pan obalaliśmy!

Opublikowano: 25.02.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 806

“Prowadzimy wojnę na wszystkich frontach – Francja zła, Niemcy złe, Bruksela zła, Franciszek zły, Rosja – wiadomo. Koledzy z prawicy: jak wszyscy mówią, że jesteście pijani, to trzeba się przekimać!” – mówił w swoim wystąpieniu na Radzie Krajowej PO były szef MSZ Polski Radosław Sikorski.

Sikorski zwrócił się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którego rządzie w latach 2006-2007, był ministrem obrony narodowej. “Panie prezesie, chcę panu powiedzieć, że, żeby nie wiem, ile pomników pan sobie nastawiał, żeby nie wiem, ile łgarstw pańska telewizja codziennie nadawała, żeby nie wiem, ilu obywateli pan zastraszał szykanami – Polaków pan nie złamie. Nie takich dyktatorków jak pan obalaliśmy. Polska jest lepsza niż pan sądzi i jest lepsza niż pan – Polska wielka, wielkoduszna, solidarna, europejska zwycięży i my będziemy o to walczyli” – podkreślił Sikorski.

Były dyplomata nazwał też Antoniego Macierewicza „świrem” i stwierdził, że już dawno sugerował, aby go odwołano. “Pamiętam naszą ostatnią rozmowę, bo byłem ministrem obrony w pańskim rządzie i prosiłem pana, żeby świra Macierewicza odwołać. Mnie to zajęło trzy miesiące, teraz po dwóch latach przyznał mi pan rację” — powiedział.

Sikorski nawiązał do strategii PiS budowanie sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. “PiS wierzy w projekt międzypaństwowy Polska-USA: Polska jako „Izrael nad Wisłą”. Mieliśmy kilka wydarzeń przeczących bliskości PiS i USA. Najtwardsza krytyka upartyjnienia TK ze strony Departamentu Stanu, mediów i krytyka rewizji II Wojny Światowej. Nawet tutaj PiS nie osiąga swojego celu. Jeśli jakaś baza wojsk USA ma powstać w Polsce musi jej chcieć rząd USA jak i Kongres. Rewizjonizm ws. II Wojny Światowej, antysemityzm nie są dobrym pomysłem na zaskarbienie sympatii w Kongresie” – podkreślił.

Były szef polskiej dyplomacji zapewnił, że nie zamierza wracać do polityki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. ZIWK 25.02.2018 15:28

  Angielskie przysłowie mówi:

  Jeśli jedna osoba mówi Ci, że jesteś koniem – nie przejmuj się,
  Jeśli dwie – spojrzyj w lustro,
  Jeśli trzy – po prostu kup sobie wędzidło!

 2. Nestor 25.02.2018 18:57

  Z perpektywy czasu (nawet wbrew temu co sam uważałem za słuszne) błędem było wystawienie przez PO Komorowskiego jako kandydata na Prezydenta RP zamiast Sikorskiego. Właśnie Sikorski jest tym typem silnego przywódcy, na którego kreuje się Kaczyński. Można go nie lubić za bizancjum jakie tworzy do okoła siebie, ale przynajmniej koleś ma klasę i wie jak powinno wszystko wyglądać, żeby nie było nam wstyd przed gośćmi, no i ma instynkt polityczno-dyplomatyczny, którym umie się sprawnie posługiwać. Kaczyński niestety idzie zawsze w zaparte i uważa się za nieomylnego, a ludzie mu tylko wtórują i sławią jego imię. Bezkrytyczne podejście najbliższych współpracowników gubi nas na arenie międzynarodowej z kretesem. Sikorskiego do pionu zawsze może ustawić Tusk i bardzo racjonalna żona. Wg mnie to jest ten przywódca opozycji, za którym mogły by półść miliony. On jest przynajmniej wiarygodny politycznie i ma sporo sukcesów.

 3. Skalp 25.02.2018 19:35

  Możesz mi jakieś podpowiedzieć? @Nestor. Mam na myśli te sukcesy. Uprzedzam, że nie ma tutaj żadnego podtekstu, tylko chciałbym się dowiedzieć, co można by tak realnie określić mianem – sukces spod palca Radka Sikorskiego. Co do wykształcenia to się zgadzam, ale w kwestii powyżej wspomnianej czekam na wskazówki.

 4. Gats 26.02.2018 07:20

  @Nestor przylaczam sie do pytania @Skalp. Jakie sukcesy ? Ten smieszny typ Radek jest tylko mocny na Twitterze w obrazaniu ludzi i Polski a teraz nagle kocha nasz kraj i przytula sie do narodu ? To typowy partyjniak, pantoflarz i lobbysta interesow swojej zony, jak dla mnie zupelnie nikt.

 5. Fenix 26.02.2018 07:53

  I ja zapytam , o jakie sukcesy chodzi ?

 6. rumcajs 26.02.2018 10:39

  Sikorski mówi jak najemnik cia, którym był, walcząc w afganistanie. To że nie on , a “firma” to robuła, nie ma znaczenia, ale znaczenie ma fakt, wynikający z tych jego słow, że nie przestał sie identyfikowac z “firmą”…

 7. Aida 26.02.2018 15:04

  Moje wielkie NIE dla tego człowieka.
  https://twitter.com/Platforma_org/status/967813948400529409

  Ciekawe co zrobił jako minister spraw zagranicznych, by Polska nie musiała się tłumaczyć z tego, że Polacy rzekomo mordowali tamtych na Ż. Bieńkowska kiedyś mówiła, ile to było interwencji w kwestii pl obozów, za czasów rządów PO-PSL. I co i nic, chyba nie skończyli roboty, więc niech nie pier…

 8. MasaKalambura 26.02.2018 15:44

  Największym jego sukcesem politycznym była zdrada PiS dla PO w efekcie zmiany wiatru politycznego. Niestety jako minister obory nie wykazał się niczym. Jako minister spraw zagranicznych też słabo. Jako marszałek żenada. Ale CV ma niezłe. I prasę amerykańsko-żydowską. Jako doradcy Clintonowej wraz z żoną skrewili także. Ogólnie słabizna ze wspaniałym PR. Tak jak PO.

 9. Balcer 26.02.2018 22:01

  @MasaKalambura, gratulacje! Krótkie i rzeczowe podsumowanie 🙂

  @wszyscy: na wolnemedia.net po komentarzach wolnych poznacie.

 10. Cami 26.02.2018 22:43

  Wg mnie to jeden z tych zdrajców narodu i majątku polskiego jak Tusk, Rostowski, Balcerowicz, a tradycyjne pl nzwisko skalał ślubem z żydo-amerykanką i jej (ich) interesami 🙁
  Swoja drogą “nie wracam do polityki” to z czego Ty chłopie zyjesz? utrzymujesz dworek i służbe w podbydgoskim Chobielinie co?
  Może warto by tych wszystkich typków prześwietlić czym i jak się poustawiali dzięki sprzedaniu nas i naszego kraju ?

 11. arthur 04.03.2018 20:01

  Nie takie pieski szczekały, a karawana jechała dalej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.