Nie taka tragiczna opowieść

Opublikowano: 12.03.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 724

Bohaterką audycji jest pani Janina Sobuś z Lublina. Przed wojną wraz z rodziną mieszkała koło Tarnopola. 10 lutego 1940 roku Sowieci w wagonach wywieźli ją wraz z rodzicami do Kraju Krasnojarskiego na Syberii. Tam przybywała 6 lat. Choć była wówczas dzieckiem zapamiętała lub dowiedziała się od rodziców o podróży wagonami „bydlęcymi” i życiu na zesłaniu, a także o powrocie do Polski do Wrocławia w 1946 roku. Okazało się, że przyszły mąż pani Janiny również był Sybirakiem.

Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.