Nie poddamy się, nawet jeśli nas zbombardujecie!

Opublikowano: 25.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

W ubiegłą niedzielę prezydent Stanów Zjednoczonych otwarcie groził Iranowi zniszczeniem – przedwczoraj prezydent Iranu powtórzył po raz kolejny, że jego kraj nigdy nie podda się Amerykanom. To oficjalna reakcja Republiki Islamskiej na potwierdzenie, iż Pentagon rozważa zwiększenie obecności US Army na Bliskim Wschodzie.

W odpowiedzi na kolejne ataki ze strony światowego mocarstwa prezydent Iranu nie ugina się. Tego zresztą oczekuje od niego i własny obóz polityczny (reformatorzy, w specyficznym irańskim rozumieniu), i oponenci ze stronnictwa konserwatywnego, i opinia publiczna.

„Niech nasi wrodzy wiedzą, że jeśli zbombardują naszą ziemię, a nasze dzieci uczynią męczennikami, zranią je lub wezmą do niewoli, nie zrezygnujemy z naszego celu – niepodległości kraju, ani z naszej dumy” – powiedział Hasan Rouhani.

Krótko po prezydencie w irańskich mediach wystąpił szef sztabu irańskiej armii Mohammad Bagheri, oznajmiając, że Iran jest w stanie mocno odpowiedzieć na awantury urządzane przez swoich rywali.

To stanowcza odpowiedź na medialne doniesienia o tym, że amerykański Departament Obrony zamierza wysłać na Bliski Wschód dodatkowe 5 tys. żołnierzy. Sekretarz obrony Patrick Shanahan zaprzeczył, jakoby rozważano jakąś konkretną liczbę. Prezydent Donald Trump komentował sprawę w jeszcze bardziej mętny sposób – stwierdził, że nie sądzi, by dodatkowe siły były konieczne, ale w sumie mógłby sprawę rozważyć.

Od słów więcej ważą jednak czyny – wycofanie się z porozumienia nuklearnego z Iranem, co USA zrobiły przed rokiem, nałożenie nowych sankcji oraz zapowiedź, że wyjątków od sankcji nie będzie i Ameryka ma zamiar karać także państwa trzecie, które sprowadzają irańską ropę. W niedzielę Trump dodatkowo napisał na „Twitterze”, że jeśli Iran będzie nadal walczyć, to zostanie zniszczony.

Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
armagedon
Użytkownik
armagedon

Szkoda Persów a to ponoć fajny i pokojowy naród.

Piron
Użytkownik
Piron

@ armagedon

Iran istnieje i istnieć będzie, ponieważ jest zakorzeniony w ziemi na której mieszka od wielu tysięcy lat, USA to anglosaski najeźdźca północnego kontynentu Indian, który przy pomocy Chazarskich morderców i złodziei, siłą próbuję podporządkować sobie pozostałą część świata. Osobiście nie wierzę w żadną karmę i tego typu bzdury, ale za to doskonale znam się na fizyce, a pierwsze i najważniejsze jej prawo brzmi “zaburzenie jakiejkolwiek energii, zawsze musi się zrównoważyć” temu prawu podlega cały, zarówno fizyczny jak i niefizyczny wszechświat, a dowodów na odchylenie od normy tych dualnych energii, chyba nikomu tutaj nie muszę przytaczać.