Nie oddasz odcisku palca? Będziesz mieć problemy!

Opublikowano: 25.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 225

Zgodnie z informacją przedstawioną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Cyfryzacji od sierpnia 2021 roku pojawią się zmiany w dowodach osobistych. Oprócz podpisu wymagane będą także odciski palców posiadacza dokumentu.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poinformował w środę o zmianach w dowodach osobistych, nad którymi pracuje obecnie resort zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 2019 roku.

Zgodnie z prawem unijnym, w dowodach osobistych mają znaleźć się odciski palców właściciela dokumentu oraz jego podpis. Tym osobom, od których tymczasowo nie będzie można pobrać odcisków palców, dowody będą wydawane na 12 miesięcy.

Przez konieczność pobrania odcisków palców od osoby starającej się o dowód, złożenie wniosku o wydanie tego dokumentu nie będzie już możliwe przez internet.

Ponadto wprowadzone mają zostać także ulepszenia w zabezpieczeniach wydawania dowodów oraz ich obiegu w UE. Dzięki nowym regulacjom zmiany w dowodach osobistych będą mogły być odczytane we wszystkich krajach UE.

Nowe dowody osobiste wydawane będą nadal na 5 i 10 lat, a w razie trudności dotyczących oddania odcisków palców w urzędzie, wprowadzone zostaną obsługiwane także przez urzędników stacje mobilne, w których będzie to możliwe.

Zmiany w dowodach osobistych wynikające z nowych unijnych regulacji muszą zostać wprowadzone przez wszystkie państwa członkowskie do sierpnia 2021 roku. Zgodnie z informacją podaną przez wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, Pawła Szefernakera, dowody osobiste będą wymieniane stopniowo, z datą upływu ważności obecnych dokumentów.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maximov
Użytkownik
Maximov

Dlatego po prostu się na to nie zgadzajmy i nie udostępniajmy innych danych.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Ale i tak się wszyscy zgodzą. Na pewno ten sektor który wytwarza pieniądze harując za grosze i nie mając czasu nawet na chwilę zastanowienia. Nigdy nie powinniśmy wchodzić do tego euro kołchozu

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

@admin masz czas nad tym myśleć i rozwijać temat. Większość ludzi go nie ma i o to w tym chodzi. Ogólnie w Europie jest sprowadzonych mln ludzi z różnych części świata, którzy nie potrafią się asymilować. A że nas przy tym oznacza jak bydło to efekt uboczny tego euro kołchozu. Spójrz np na Niemcy jaka mają populację a jaka mieli dwie dekady temu . Wszyscy to wszyscy