Nie nosi chusty i założyła pierwszy kobiecy meczet w Europie

Opublikowano: 06.06.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 458

BBC umieściło Sherin Khankan na liście stu najbardziej wpływowych pionierek na świecie w 2016 roku. Pierwsza imamka ma długie blond włosy, nie nosi chusty i zdobyła się na jeden z najbardziej reformatorskich kroków w środowisku muzułmańskim – założyła pierwszy w Europie meczet dla kobiet.

Sherin Khankan jest niewątpliwie jedną z najbardziej odważnych kobiet. Nazywana „reformatorką islamu” zdecydowała się zostać imamką i założyć pierwszy kobiecy meczet w Europie. Mimo że wyznaje islam, na co dzień nie nosi wcale chusty, ale rozpuszczone długie blond włosy.

Według Sherin to właśnie mężczyźni powinni panować nad swoimi emocjami i nie narzucać kobietom zakrywania twarzy i włosów. Jak można się domyślić imamka ma wielu przeciwników – należą do nich m.in. inni imamowie, którzy uważają jej interpretację Koranu za błędną.

O Sherin Khankan zrobiono film dokumentalny „Reformatorka islamu”, w którym mówi, że wcale nie zamierzała zostawać imamką, o wiele bardziej zależało jej na rekrutowaniu kobiet do swojego meczetu. Jej rola zaczęła jednak sprowadzać się do roli imama.

„Musimy dla siebie zdobyć ten tytuł. Nikt nam go nie da” – stwierdza Sherin, która walczy o równość i stara się zreformować skostniały świat islamu zdominowany przez mężczyzn.

Ponadto Sherin jako jedyna udziela ślubów międzywyznaniowych, jeśli kobieta jest muzułmanką, a mężczyzna wyznaje inną religię. Co więcej – według niej także osoby homoseksualne mają prawo do zawarcia oficjalnego związku w islamie.

W kobiecym meczecie Sherin udzielono do tej pory 30 ślubów i 10 rozwodów. Ponadto imamka pomaga ofiarom przemocy domowej oraz kobietom, które są zmuszane do małżeństw.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 06.06.2019 18:59

    Reformatorka to dużo powiedziane. Wystarczy jeden rzut oka na Koran gdzie jest wprost zakazane muzułmankom wychodzić za niemuzulmanina, by dojść do prostego wniosku, ze kobieta ta nie wie czym jest islam.
    Islam to słowo oznaczające bezwarunkowe poddanie się Bogu i podążanie za naukami i praktyką Proroka (PZN).
    Imamka – tez dobre. Ciekawe którą z kobiet czasów Proroka ta kobitka naśladuje.

    Ale są przecież meczety dla aktywnych homoseksualistów. Zatem świat poszedł na przód.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.