Nie możesz żyć bez smartfona? Czeka cię zez!

Opublikowano: 24.06.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 590

Długotrwałe korzystanie ze smartfonów jest obarczone rozwojem zeza – do takiego wniosku, według informacji gazety „The Asahi Shimbun”, doszło kilka japońskich organizacji medycznych specjalizujących się w leczeniu problemów ze wzrokiem.

Przeprowadzono ankietę wśród 370 okulistów i stwierdzono, że co najmniej 40% z nich ostatnio zajmowało się pacjentami cierpiącymi na ostry zez wewnętrzny. Jednocześnie większość lekarzy zauważyła, że gadżety są jedną z przyczyn rozwoju takiej choroby, ponieważ przestrzeganie zaleceń porzucenia smartfonów dało pozytywne rezultaty. Eksperci wskazywali, że wcześniej taki zez był niezwykle rzadki, ale wraz z rozwojem technologii elektronicznych diagnostyka takich przypadków wzrosła.

Na przykład gazeta przytoczyła incydent, który miał miejsce dwa lata temu z 17-letnim uczniem z prefektury Aichi, który spędzał ze swoim smartfonem po kilka godzin dziennie przez prawie 12 miesięcy. Trwało to tak długo, aż pewnego dnia w klasie zobaczył dwa zegary na ścianie. Nastolatek potarł oczy, zamrugał, ale to nie pomogło. Wrócił do domu na rowerze z jednym otwartym okiem. Lekarze zdiagnozowali u niego podwójne widzenie. Zalecono mu maksymalną abstynencję od smartfona, a pełne przywrócenie wzroku możliwe było dopiero po operacji.

Według rządu Japonii ponad 30% uczniów szkół średnich w kraju spędza codziennie ponad 5 godzin w Internecie. A ten odsetek, twierdzą eksperci, stale rośnie przede wszystkim ze względu na smartfony.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.