Nie możemy pozwolić, by Polacy nas otoczyli

Opublikowano: 19.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1350

„Będziemy musieli zareagować. Bo nie możemy w ogóle pozwolić, by Polacy nas otoczyli” – powiedział Aleksander Łukaszenka. Dodał, że Ukraińcy będą go prosili, by obronił ich przed Zachodem.

W piątek Łukaszenka spotkał się z pracownikami państwowej firmy oponiarskiej Biełszyna w Bobrujsku. Podczas swojego przemówienia prezydent Białorusi mówił o skomplikowanych relacjach z Polską i Ukrainą. „Będziemy musieli zareagować. Bo nie możemy w ogóle pozwolić, by Polacy nas otoczyli. To niebezpieczna opcja. A ja kiedyś powiedziałem: Ukraińcy też poproszą nas i Rosjan, żebyśmy pomogli im zachować integralność. Żeby im nie oderwali” – cytuje jego słowa Biełsat.

Zdaniem Łukaszenki za Bugiem pojawiły się takie zamierzenia, ponieważ za plecami Polski stoją Amerykanie, którzy finansują, dostarczają broń i rozmieszczają siły zbrojne. „Widzimy to. Dlatego muszę utrzymywać siły zbrojne w pogotowiu zarówno na zachodzie, jak i na południu. Umieściłem dziesięć jednostek wzdłuż granicy za plecami pograniczników, żeby nie wleźli się na Białoruś. A były takie pomysły” – powiedział Łukaszenka.

Również w piątek Łukaszenka ostrzegał władze ukraińskie, by nie „atakowały rosyjskich miast”. „Ukraińcy, Zełenski, proszą o broń dalekiego zasięgu, aby uderzyć w rosyjskie miasta, takie jak Kursk, Rostów, Biełgorod. Zdaniem Łukaszenki, Rosja użyje w tym przypadku zupełnie nowej broni. I zostanie ona użyta przeciwko Kijowowi, przeciwko tym, którzy podejmują te decyzje. Dlatego oni są jeszcze trochę zaniepokojeni. Ale to nie zależy od nich, wszystko zależy od tego, jak Amerykanie będą ich namawiać do tej wojny” – powiedział.

Już wcześniej Łukaszenka wypowiadał się o tym, że to Zachód a nie Rosja chce zniszczyć i rozczłonkować Ukrainę. „Niepokoi nas to, że oni, Polacy, NATO, są gotowi wejść i zająć Zachodnią Ukrainę, tak jak to zrobili przed 1939 r. Niepokoi nas to nie tylko z punktu widzenia dzisiejszego bezpieczeństwa. Jest to ich strategia również wobec zachodniej Białorusi” – mówił Łukaszenka na spotkaniu z Putinem w Soczi i dodawał, że wobec tego białoruskie służby pozostają czujne.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

11

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 19.06.2022 18:24

    Albo Łukaszenko coś wie, albo wpadł w paranoję. Patrząc na mapkę, może czuć się osaczony.

  2. AlbertW41 20.06.2022 06:12

    W 39 Polacy nie weszli na Bialorus lecz Rosjanie zgodnie z porozumieniem z Hitlerem. Lubie Bialorusinow i Lukaszenike tez rozumie ze Polska moze sie upomniec o swoje ziemie zabrane po 2WS. Obawia sie ze Bialorus zostanie podzielona tak jak bedzie Ukraina na wchodnia i zachodnia, pro rosyjska i pro zachodnia i on zostalby bez pracy lub jako naczelnik regionu ale juz nie panstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.