Nie masz nogi? Masz jeszcze ręce!

Opublikowano: 01.09.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 378

Pracownik słupskiego oddziału ZUS został zwolniony za pomalowanie ściany. Był to jego protest przeciwko decyzji lekarzy orzeczników, którzy uznali inwalidkę za zdolną do pracy.

Robert O. stanął w obronie Ewy Lemankiewicz ze wsi Osowo, 24-letniej kobiety, która w wyniku choroby nowotworowej straciła nogę. Lekarze jednak orzekli, że może ona pracować dalej, ponieważ ma jeszcze ręce. Sprawa samotnej matki już wielokrotnie przewijała się w mediach. Nie przyniosło to jednak żadnego rezultatu. Lekarze zdania nie zmienili.

Nie godząc się z decyzją orzeczników Robert O. namalował na ścianie urzędu „lekarze ZUS jesteście moralnymi trupami” i „Ewa Lemankiewicz trzymaj się”.

Według TVP Info, kobieta znalazła wsparcie wśród pracowników gminy w której mieszka. Zapowiedzieli oni napisanie odwołania od decyzji ZUS. Najprawdopodobniej sprawa skończy się w sądzie.

ZUS odmówił wszelkich informacji na temat zwolnionego pracownika.

Autorstwo: PJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. adambiernacki 01.09.2015 14:05

  Alkoholik natomiast rentę musi dostać gdyż wspierał skutecznie naszych kochających dealerów poświęcając wszystkie oszczędności oraz organy.

 2. luzak1977 01.09.2015 19:36

  @adambiernacki
  Jemu też przysługuje mieszkanie i opał dostanie na zimę. Co chcesz, to jest jednak choroba cywilizacyjna.

 3. argos1 01.09.2015 23:20

  Przecież ZUS wydając pieniądze na renty dla inwalidów oraz dla wszystkich niezdolnych do pracy z powodu złego stanu zdrowia osób, nie znalazł by już funduszy na wypłaty świadczeń dla tych wszystkich ludzi, którzy wręczyli łapówki za orzeczenie prawa do renty. Biznes to biznes i musi się kręcić, przecież to jest oczywiste. A w Kolonii Nadwiślanej wręczanie łapówek to jest norma i standard, więc czym tu się dziwić…

 4. adambiernacki 02.09.2015 02:35

  Zastanawiam się czy jest coś takiego jak choroba cywilizacyjna tak naprawdę? Może cywilizacja jest chorobą? Może objawem choroby? Co z tymi koczownikami bez zarostu co żyli na prerii? Czy nie lepiej być takim koczownikiem niż alkoholikiem albo dłużnikiem?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.