Nie masz na czynsz? Odpracuj!

Opublikowano: 29.01.2016 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 515

Magistrat w Łodzi zachęca najemców mieszkań komunalnych do spłacania zaległości poprzez pracę dla MOPS, w schroniskach dla zwierząt oraz w szkołach.

Pod koniec 2015 r. zaległości w niepłaceniu czynszu sięgnęły w Łodzi 194 mln zł. Wygenerowało je 17,8 tys. najemców. Miasto wpadło więc na pomysł, aby dłużnicy odpracowali swoje zaległości. Stawka godzinowa to 11 zł. Do końca grudnia 2015 do pracy zgłosiło się 70 mieszkańców. Dwie osoby zrezygnowały – i spłaciły dług w gotówce, 61 pokierowano do różnych miejsc pracy. 21 spośród nich odpracowało przez miesiąc w sumie 25 tys. zł., w tym 3 osoby „odrobiły” całe swoje zadłużenie.

Zadłużeni łodzianie z mieszkań komunalnych oraz socjalnych mogą skorzystać z możliwości spłaty zadłużenia poprzez „świadczenie rzeczowe” na rzecz gminy, o ile miesięczny dochód w gospodarstwie nie przekracza 1540,79 zł dla osób samotnych oraz 1100,56 zł na osobę w rodzinie. Przewidziano ponoć nie tylko prace fizyczne. Dla dłużników z wyższym wykształceniem również dostępna jest oferta: np. praca w charakterze asystenta nauczyciela.

Zadłużonych przyjmą m.in. Łódzki Zakład Usług Komunalnych, Zarząd Zieleni Miejskiej, placówki nadzorowane przez wydział edukacji UMŁ, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, łódzkie schronisko dla zwierząt, domy pomocy społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Oferta jest adresowana raczej do osób bez stałego zatrudnienia, choć niektóre placówki oferują pracę również w soboty.

W Łodzi mieszkań komunalnych oraz socjalnych jest w sumie 47 tys. Jak podaje portal Money.pl, miasto zamierza do 2020 r. zmniejszyć tę ilość i umożliwić najemcom ich wykupienie na korzystnych warunkach.

Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 30.01.2016 10:07

    Nie masz na prąd ,odpracuj w elektrowni ? Nie masz na węgiel, odpracuj w kopalni , nie masz na chleb ,odpracuj w piekarni , nie masz na gaz, odpracuj w gazowni , nie masz na leki, to masz dobrowolną eutanazje!
    “umożliwić najemcom ich wykupienie na korzystnych warunkach.” I co dalej, nie muszą płacić czynszu i żadnych podatków ( danin ) magistratowi w Łodzi ?
    Może zamiast wykupić mieszkania , korzystniej będzie odpracować wykup mieszkania w schroniskach dla zwierząt ?

  2. Fenix 30.01.2016 10:47

    Wpierw magistratowy socjalizm z czynszem od najemcy , teraz magistratowy kapitalizm z odpracowaniem czynszu do najemcy .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.