Nie chceta podpisać CETA? Damy wam na to 14 dni więcej!

Opublikowano: 26.10.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 669

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nie liczy na zawarcie kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej między Unią Europejską a Kanadą (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) na szczycie w czwartek 27 października.

Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między UE a Kanadą miała być podpisana na szczycie 27 października. Jednak belgijski region Walonia odmówił zatwierdzenia umowy w jej obecnym kształcie, w wyniku czego Belgia stała się jedynym krajem UE, który nie jest gotowy do podpisania umowy.

„Nie sądzę, że znajdziemy rozwiązanie w tym tygodniu. Wydaje mi się to zbyt skomplikowane” — powiedział Schultz radiostacji Deutschlandfunk. Jego zdaniem w celu osiągnięcia rozwiązania trzeba przenieść zaplanowany na czwartek szczyt, co według Schultza nie byłoby dramatem ze względu na znaczenie tego kontraktu dla całego świata, donosi agencja Reuters. „Jeśli w tym celu potrzeba jeszcze 14 dni, to znaczy, że trzeba przenieść szczyt” — powiedział Schultz.

Wcześniej w poniedziałek po spotkaniu z szefami rządów belgijskich regionów i społeczności premier kraju Charles Michel oświadczył, że Belgia obecnie nie jest w stanie podpisać umowy. O tej decyzji poinformował przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Premier powiedział, że rząd federalny, rząd niemieckojęzycznej społeczności Belgii i flamandzki rząd poparły CETA. Jednak rządy regionu Walonia, brukselskiego regionu i francuskojęzycznej społeczności, które noszą nazwę Federacja Walonia-Bruksela, nie przedstawiły rządowi pełnomocnictwa do podpisania umowy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. MvS 26.10.2016 11:01

    A teraz, kiedy już dzielni Walończycy zwrócili naszą uwagę na ten jakże ważny temat, prosimy społeczeństwa innych państw o opór i protesty. Węgrzy, Polacy, Czesi, Słowacy, Austriacy na Facebooka i na ulice. O reszcie tego kołchozu nie piszę, nie mam za bardzo nadziei, ale kto wie. Sam niezbyt uważałem Balgów a tu proszę.

  2. agama 26.10.2016 12:10

    szantażyści

  3. luzak1977 26.10.2016 15:53

    @MvS
    Trzeba “kukać” co dzieje się między wierszami. Coś tu śmierdzi i to bardzo.

  4. BrutulloF1 26.10.2016 15:59

    Wygadali się komu bardziej zależy na tym g…e. Swoją drogą może być tak, że ci na górze w Brukseli swingowali takie posunięcie – niepozorną małą Walonię, żeby mieć pretekst do olania tej intrantnej umowy. Ale chyba to za piękne żeby było prawdziwe.

  5. Dorota Nawigatorka 27.10.2016 09:56

    Przerazajace, ze tylko jeden region w calej UE ma rzad zdolny odmowic podkladania sie moznym tego swiata. Myslalam ze polskojezyczna wladza to nasza specjalnosc, a tu- prosze, rzady wszystkich krajow grzecznie nakladaja stryczek.
    Malo pocieszajace…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.