Nie chcą już klękać

Opublikowano: 24.09.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2063

Lewy obrońca Chelsea Marcos Alonso ma dość pokazówki związanej z klękaniem przed każdy meczem Premier League. Hiszpański piłkarz zapowiedział, że już nie będzie brał udziału w tym rytuale.

Alonso tak uzasadnił swoją decyzję: „Jestem całkowicie przeciwko rasizmowi i jakimkolwiek formom dyskryminacji. Wolę to jednak okazywać poprzez wskazywanie palcem umieszczonego na trykocie napisu „No to racism”. Nadal z całego serca wspieram walkę z rasizmem, tylko będę to przejawiał w innym sposób niż klękanie”. Trener Chelsea Thomas Tuchel nie widzi żadnego problemu. „Marcus nie ustalał z nami zmiany formy protestu przeciw rasizmowi, ale jak go znam, to on nadal na sto procent jest zaangażowany w zwalczanie wszelkich przejawów segregacji rasowej” – zapewnia niemiecki szkoleniowiec.

Hiszpański zawodnik Chelsea nie jest pierwszym graczem w Premier League, który sprzeciwił się klękaniu przed meczami. Wcześniej zrobił to Iworyjczyk Wilfried Zaha. „Uważam, że padanie na kolano przed meczem jest poniżające. A ja jestem dumny z tego, że jestem czarny” – uzasadnił swoją odmowę Zaha.

Autorstwo: jtk
Źródło: Trybuna.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 25.09.2021 01:57

    Czy to artykuł z pudelka? Jak ktoś biega po łące i kopie kulke to czy klęknie czy nie jest dla mnie idiotą, jeszcze większymi idiotami są ci, którzy płacą za oglądanie tego lub przyklejanie ich gęb na koszulki. To nawet nie jest męski sport, męski sport to dawanie w ryja. Finito.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.