Nie będziesz szczepiony, nie będziesz pracował!

Opublikowano: 07.12.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1512

Sondaże opinii publicznej z ostatnich kilku tygodni wydają się wskazywać, że coraz większa liczba Amerykanów planuje przyjęcie szczepionki na koronawirusa, nawet gdy dr Fauci zasugerował, że decyzja Wielkiej Brytanii o udzieleniu awaryjnego zezwolenia na szczepionkę Pfizer mRNA mogła być nieco „pochopna i pospieszna”.

Niedawne badanie Goldman skierowane do klientów instytucjonalnych odzwierciedliło to w odniesieniu do danych z ankiety YouGov.

Przy gwałtownym wzroście liczby przyjęć do szpitali i ponownej izolacji Kalifornii, miliony Amerykanów prawdopodobnie chętnie przyjęłyby szczepionkę, aby poczuć, że pandemia „się skończyła”, chociaż czas trwania tej odporności wciąż nie jest dobrze poznany, a niektórzy sceptycy, nastawieni na spisek, poruszają kwestię wskaźników wydajności specyfiku.

Niektóre firmy i grupy branżowe planują wymagać od pracowników szczepienia jako warunku wstępnego powrotu do pracy, ale wielu Amerykanów uważa za moralnie naganne zwolnienie osoby z powodu braku szczepienia.

Bez względu na powód, nawet w przypadku białych kołnierzyków, którzy osiedlili się wygodnie w swoich domach lub mieszkaniach przez ostatnie dziewięć miesięcy, konsekwencja jest całkiem jasna: „Nie będziesz szczepiony, nie będziesz miał pracy”.

Jednak wiele korporacji może wkrótce odkryć, że ich pracownicy (nie tylko pracownicy produkcyjni, ale także pracownicy biurowi), albo nie podzielają ich obaw lub nie mogą otrzymać szczepionki, albo są po prostu sceptyczni wobec niej z powodu długoterminowych skutków ubocznych i wolą po prostu poczekać i przetrwać ciężki czas.

W zeszłym tygodniu Joe Biden, który podczas debaty obiecał, że maski będą obowiązkowe w całym kraju, zmienił to i powiedział, że nie wprowadzi obowiązkowych szczepień dla wszystkich. Boris Johnson z Wielkiej Brytanii zobowiązał się nie wprowadzać obowiązkowych szczepień, jak inni światowi przywódcy.

Jednak jakiś federalny dekret, nakazujący szczepienia, nie jest jedynym sposobem, aby zmusić całą populację do ich akceptacji. Często przywódcy polityczni przyjmują bardziej subtelne rozwiązania.

Jeśli ci, którzy odmówią przyjęcia szczepionki, nie będą mogli pracować, nie będą mogli robić zakupów i będą skutecznie wykluczeni ze społeczeństwa, to czy możemy uczciwie powiedzieć, że szczepienie jest rzeczywiście „dobrowolne”?

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o