Nie będziemy segregować ani dyskryminować!

Opublikowano: 26.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1388

Większość incydentów zgłoszonych policji od środy, kiedy wszedł w życie w Ontario w Kanadzie nowy system świadectw szczepień, dotyczyła osób, które odmówiły okazania dowodu szczepienia. Policja regionalna w Peel poinformowała w czwartek, że otrzymała siedem telefonów dotyczących klientów, którzy nie pokazali dowodu szczepienia – pięć incydentów na siłowniach i dwa w restauracjach. Policja nie podała szczegółów na temat tego, co się wydarzyło.

Policja Guelph poinformowała, że funkcjonariusze odpowiedzieli na jedno wezwanie dotyczące mężczyzny w restauracji, który „odmawiał okazania dowodu szczepienia i odmawiał opuszczenia lokalu”.

Policja poinformowała że będzie reagować jedynie w sytuacjach, w których zagrożone jest bezpieczeństwo publiczne, ale nie będzie sprawdzać indywidualnego stosowania się do wymogu okazania paszportów szczepionkowych. Kontrole te przeprowadzać mają inspektorzy prowincyjni i regionalni.

Wielu właścicieli firm w prowincji publicznie deklaruje, że w ogóle nie zamierza prosić o okazanie dowodu szczepienia lub będzie oferować jedzenie tylko na wynos, aby uniknąć konieczności proszenia o pokazanie takiego dowodu.

Grupa na „Facebooku” o nazwie „Ontario Businesses Against Health Pass” zliczyła w piątek ponad 136 000 członków, choć nie jest jasne, ilu z nich jest właścicielami firm. Podobna grupa na „Facebooku” skupiająca właścicieli firm w regionie Windsor w piątek miała ponad 12 000 członków. „Niestety uważamy, że rząd postawił nas w sytuacji, w której musimy dyskryminować i dzielić ludzi nawzajem” – uważa właścicielka jednej z firm sprzątających

Siłownia w Mississaudze Huf Gym ogłosiła, że nie będzie sprawdzać statusu szczepień. „Nie będziemy segregować ani dyskryminować” – czytamy w poście z 20 września na stronie Huf Gym na „Facebooku”. Inna strona internetowa zatytułowana „Lista NoPass” wymienia firmy w całej Kanadzie, „które nie dyskryminują ze względu na wybór medyczny”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 19, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o