Nie będzie niczego!

Opublikowano: 19.10.2020 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1329

Rząd obiecywał wypłaszczenie krzywej zachorowań, ale nikt nie spodziewał, że wypłaszczy się ona w pionie. Wykres nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce osiągnął niespotykaną dotąd skalę. Czerwoną strefą objęto już 17 dużych miast oraz 135 powiatów w kraju.

Szpitale pękają w szwach. Najgorsze wieści płyną z placówek, które zostały przemianowane na jednoprofilowe placówki wyznaczone do walki z Covid-19. Pacjenci czekający na ratujące życie zabiegi są teraz przewożeni do innych szpitali, gdzie już brakuje miejsc. W wielu przypadkach przyjmuje się ludzi na tymczasowe łóżka lokalizowane po świetlicach, pomieszczeniach socjalnych, salach gimnastycznych i korytarzach. Pacjenci, którzy w domach oczekiwali na termin operacji często dowiadują się z mediów, że ich zabieg został odwołany. Ordynatorzy placówek występują z dramatycznymi apelami o tym, że brakuje już respiratorów i personelu do ich obsługi.

Spirala szaleństwa narasta. Trwa urzędnicza spychologia, a absurd goni za absurdem. W Gorzowie Wielkopolskim wyrzucono ze szpitala pracownika magazynu za to, że nie miał założonej maski. Nie pomogło jednak tłumaczenie, że był on sam w podziemiach budynku, gdzie nie ma ani okien, ani wentylacji, a wykonywaną przez siebie pracę uznał za ciężką, w której trudno się oddycha.

Mimo, że minister Szumowski zapewniał jeszcze w sierpniu, iż sytuacja jest pod pełną kontrolą, a resort ma przygotowany plan na jesień, którego wytyczne są „bardzo proste, spójne, możliwe do wdrożenia i po prostu dobre”, dziś wydaje się, że najlepszą strategią przyjętą przez rząd są swoiste spektakle medialne rozpętywane wokół znanych osób, które zatrzymuje się w spektakularny sposób, aby prawdopodobnie odwrócić uwagę mediów i opinii społecznej od powszechnego kryzysu w służbie zdrowia.

Póki co w Polsce panuje względny spokój. A przynajmniej tak może się wydawać, kiedy porówna się sytuacje w naszym kraju z tą u naszych południowych sąsiadów, gdzie weekend upłynął pod znakiem ogromnych, antyrządowych protestów, do których tłumienia Czesi i Słowacy wykorzystali specjalne oddziały policji uzbrojone w ciężki sprzęt, w tym armatki wodne i opancerzone furgonetki. Demonstranci odpowiedzieli pirotechniką, kostkami brukowymi, a u jednego z protestujących w czeskiej Pradze znaleziono broń.

O zmieniającej się z godziny na godzinę anormalnej sytuacji tzw. „drugiej fali” już dziś w „Komentarzu Koniecznym!”. Na program zapraszają jego autorzy: Piotr Korczarowski i Kamil Klimczak.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.