Nie będzie „lex TVN”?

Opublikowano: 27.08.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1343

Portal Onet.pl donosi, że prezydent Andrzej Duda najprawdopodobniej zawetuje głośną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Tak zwany „lex TVN” miałby nie wejść w życie za zgodą wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Dodatkowo Duda ma to uczynić po rozmowach z bliżej nieokreślonym „wysokim przedstawicielem amerykańskiej administracji”.

Parę miesięcy trwają walki Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy z lewicowo-liberalną stacją TVN. Kanał należący do amerykańskiego koncernu Discovery wciąż nie otrzymał odnowienia koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, natomiast przyjęta przez parlament nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji miała utrudnić obcemu kapitałowi inwestowanie w media w Polsce.

Od pewnego czasu w mediach pojawiały się doniesienia na temat możliwego weta ze strony głowy państwa. Do Dudy apelowali w tej sprawie jego poprzednicy, a więc Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

Andrzej Gajcy z Onet.pl twierdzi, że weto w tej sprawie jest „niemalże przesądzone”. W tym kontekście dziennikarz przypomina dwie wypowiedzi Dudy z bieżącego miesiąca, w których wyraźnie sugerował kontrowersyjny charakter zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Prezydent wyraźnie przejmował się w tej sprawie zdaniem Amerykanów.

To właśnie z ich powodu ustawa ma zostać zawetowana przez głowę państwa w porozumieniu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Nie chodzi jednak o konflikt, ale o porozumienie zawarte pomiędzy Kaczyńskim a Dudą.

Dodatkowo gospodarz Pałacu Prezydenckiego miał omawiać zmiany na rynku medialnym z „wysokim przedstawicielem amerykańskiej administracji”. Amerykanin sugerował, że „lex TVN” wyraźnie pogorszy relacje polsko-amerykańskie, także w aspekcie wojskowym i dyplomatycznym.

Na podstawie: wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Dandi1981 27.08.2021 20:01

  Firma słup założona na lotnisku w Amsterdamie udaje europejska bo jak jest z poza Europy to nie może mieć więcej niż 49% udziału a USA ma w TVN 100%.
  Teraz nic nie stoi na przeszkodzie Putinowi żeby jego tv mogła mieć 100% bo przecież on z Europy.
  Ale tego nie zrobi bo mu ja zamkną lub przejma.
  Wiec o co raban? , rząd robi pod górkę tv która go krytykuję nie ma od 18 mc werdyktu w sprawie koncesja bo jak pozytywna to dalej będą im bruzdzic a jak negatywna to rozloszcza Amerykanów i będą musieli odsprzedać 51% akcji a TVN to kura która przynosi 10 mld zł zysku rocznie z tego Amerykanie płacą 80 tys zł podatku w Polsce rocznie od tej sumy.
  Ogólnie to ustawa jest to stek bzdur bo rządzący przez panstwowke udzielają konsesji na określony czas wiec nie ma mowy że jakaś reżimową tv z Afganistanu by założyła telewizje nawet jeśli to po 1 nikt by tego nie oglądał po 2 by im koncesji nie przedłużyli i po stacji.
  Wiec to tylko gra polityczną bębnienie dla wyborców, ogłupianie ludzi że coś robią dla dobra ogółu.
  Podniesienie płac nie wchodzi w grę a sobie o 60% darmozjady z Sejmie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.