Nie będzie kolejnej sekcji zwłok Dawida Kosteckiego?

Opublikowano: 16.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 8

Wczoraj na „YouTube” pojawił się trzysekundowy film opisany tytułem „Wyciekło nagranie z celi Kosteckiego chwilę przed śmiercią”. Na nagraniu nie widać tytułowej celi, ale dwóch ludzi idących korytarzem – jeden ma skute nogi. Film przedstawiamy czytelnikom „Wolnych Mediów” jako ciekawostkę – nie wiadomo, czy film ma znaczenie dla sprawy i czy rzeczywiście wykonano go „chwilę przed śmiercią” Kosteckiego.

https://www.youtube.com/watch?v=0GtYtC8pbwc

Wokół śmierci polskiego boksera Dawida Kosteckiego pojawia się coraz więcej wątpliwości. Choć na jego szyi znaleziono tajemnicze nakłucia, do kolejnej sekcji zwłok prawdopodobnie nie dojdzie.

Jak informowała „Rzeczpospolita”, prokuratura nie zgodzi się na ponowną sekcję zwłok, o którą wnioskowała rodzina. Wątpliwości odnośnie jego śmierci ma wyjaśnić dodatkowe przesłuchanie biegłej.

Tymczasem politycy PO apelują o zapewnienie dodatkowej ochrony dla „prawdopodobnie ostatniego świadka w tzw. aferze podkarpackiej, w sprawie której zeznawał m in. Dawid Kostecki. Dwóch innych świadków – Grzegorz W. i Maciej G. – zeznających w tej sprawie, także nie żyje.

W związku z wątpliwościami wokół śmierci świadków w sprawie „afery podkarpackiej” posłowie PO na wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie oświadczyli, że zamierzają złożyć wniosek o objęcie Macieja M., który także zeznawał w tej sprawie, statusem świadkiem koronnego. Posłowie PO zaapelowali także o zwołanie Komisji Sprawiedliwości Praw Człowieka. Chcą, aby na posiedzeniu komisji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił posłom informację na temat spraw związanych z afera podkarpacką i śmiercią świadków, w tym Dawida Kosteckiego.

2 sierpnia media obiegła wiadomość, że Dawid „Cygan” Kostecki, młodzieżowy mistrz świata WBC, mistrz WBF, WBFed i IBC w wadze półciężkiej, został znaleziony marwty w celi w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka. Pieściarz miał 38 lat.

Jak informowały media, że na ciele Dawida Kosteckiego, który zmarł 2 sierpnia w więziennej celi, odkryto dwa małe nakłucia, wyglądające jak nakłucia po igle. Ślady na szyi boksera miał odkryć prokurator, który jako pierwszy oglądał ciało sportowca. Jak pisała Gazeta Wyborcza, prokurator podejrzewał, że bokser miał być najpierw odurzony, a następnie uduszony, a jego samobójstwo było „inscenizacją”. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” sugerują, że nieżyjący bokser był kluczowym świadkiem w tzw. aferze podkarpackiej – aferze obyczajowej, w którą byli zamieszani m.in. znani politycy. Wcześniej takie doniesienia pojawiły się na portalu Onet.pl, ale prokuratura zdementowała te doniesienia. Jak informowała „Gazeta Wyborcza”, notatka z oględzin zwłok, w ktorej wskazano na tajenmnicze nakłucia na szyi boksera, została z niewiadomych przyczyn zbagatelizowana przez prokuraturę.

W 2012 roku Dawid Kostecki składał zeznania w sprawie ukraińskich sutenerów – braci Jewgienija i Aleksieja R, którzy przez lata cieszyli się nietykalnością. Z należących do braci agencji towarzyskich mieli korzystać wpływowi politycy, biznesmen wskazywał też na związaną z nimi sieć korupcji i powiązań z politykami i policją. Jak informowała Prokuratura Krajowa, zeznania boksera „dotyczyły funkcjonariuszy CBŚP i braci R., wobec których prokuratura skierowała akt oskarżenia”, choć Kostecki „nigdy nie wskazał, aby znani politycy i urzędnicy państwowi korzystali z usług podkarpackich agencji towarzyskich”.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Pierwszy akapit: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o