Nie będzie imprez LGBT w Ankarze

Opublikowano: 21.11.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

W Ankarze zawieszono wszelkie pokazy filmowe, wystawy i eventy organizowane przez społeczności LGBT. Burmistrz obawia się o „zdrowie i moralność” mieszkańców.

Burmistrz Ankary Melih Gökçek wydał oświadczenie, w którym powołał się na „bezpieczeństwo publiczne”, które może zostać zachwiane, jeżeli samorząd zgodzi się na szkodliwe „promowanie LGBT”. Wszelkie wydarzenia kulturalne organizowane przez aktywistów stanowią według niego „zagrożenie dla zdrowia i moralności” mieszkańców tureckiej stolicy.

„Począwszy od 18 listopada 2017 roku (sobota) wszelkie wydarzenia kulturalne, jak pokazy filmów w kinach, sztuk w teatrach, panele, wywiady, wystawy etc., organizowane przez społeczności LGBTT/LGBTI, zostają zakazane do odwołania w naszej prowincji, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo” – czytamy w komunikacie, który ma wątpliwe podstawy prawne, ponieważ homoseksualizm w Turcji nie jest przestępstwem.

Biuro burmistrza uważa jednak, że ten rodzaj wydarzeń wzbudza niepotrzebne antagonizmy „pomiędzy różnymi grupami społecznymi”, a wręcz prowokuje strażników konserwatywnego stylu życia – i za te ewentualne prowokacje winę ponoszą podmioty, które wydarzenia organizują.

Przeciwko tej decyzji zaprotestowało już Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów, które uznało zarządzenie za „haniebne pogwałcenie fundamentalnych praw i wolności”.

Jeszcze przed wydaniem obowiązującego zarządzenia odwołano organizowany przez ruch LGBT festiwal filmów z Niemiec. Uznano, że obrazy o tematyce homoseksualnej stanowią „podżeganie do nienawiści”. Organizatorzy festiwalu stwierdzili, że naruszono ich konstytucyjne prawa.

Ankara nie jest w takiej polityce odosobniona, Stambuł praktykuje ją od dawna. Od dwóch lat nie udało się w tym mieście zorganizować Parady Równości. Turecka społeczność LGBT obawia się, że ograniczanie wolności wypowiedzi będzie postępować.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o