Nie będzie 25 lat więzienia za aborcję

Opublikowano: 03.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1656

Wczoraj o 14:00 głosowano w Sejmie wniosek o odrzucenie projektu mającego zmienić „Kodeks karny” i karać kobiety za aborcję nawet 25 latami więzienia, jak za morderstwo, jeśli aborcja została dokonana z premedytacją. Nawet dla konserwatywnego PiS-u projekt był zbyt kontrowersyjny. Zakładał bowiem również rozszerzenie definicji dziecka/człowieka na od stadium dwóch połączonych komórek, i objęcie go ochroną prawną jak każdego innego obywatela.

Za odrzuceniem wniosku głosowało aż 155 posłów PiS, a jedynie 44 była za dalszym procedowaniem. 118 obecnych na głosowaniu posłów KO było za odrzuceniem wniosku, nikt nie był przeciw. Lewica w pełnym składzie zagłosowała za, a z 9 posłów Konfederacji sześciu było za ustawą, a trzech przeciwko. Koalicja Polska, również w niemal pełnym składzie, zagłosowała za odrzuceniem projektu fanatyków organizacji Stop Aborcji.

Pomysł środowisk „pro-life” został odrzucony. Tymczasem trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Legalna Aborcja bez Kompromisów” proponowanym przez Ogólnopolski Strajk Kobiet i wspierany przez posłanki Lewicy. Mówi o aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży i jest krytykowany przez środowiska feministyczne z różnych pozycji. Część z nich zarzuca twórczyniom projektu wycofanie się z postulatu aborcji na żądanie przez cały okres ciąży, który uważają za niezbędny, aby później można było z czego „schodzić”, i w drodze kompromisu dojść do jakiegokolwiek porozumienia. Projekt OSK jest również krytykowany przez radykalne feministki, które uważają, że narracja i promocja projektu jest skierowana nie do tej grupy docelowej co trzeba. Radykalne feministki twierdzą, że adresowanie projektu do „osób z macicą” jest antyskuteczne i niezrozumiałe dla większości społeczeństwa.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.