Niderlandzcy rolnicy wznowili protesty

Opublikowano: 28.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1363

Po krótkiej przerwie rolnicy z Niderlandów wznowili masowe protesty przeciwko „ekologicznym” reformom rządu, obejmującym m.in. konfiskaty ziemi – poinformowały wczoraj tamtejsze media.

Służby drogowe informują, że aktywiści zablokowali kilka autostrad i dróg głównie w środkowej i wschodniej części państwa. Protestujący rolnicy i wspierający ich obywatele blokują autostrady, wysypując na nie obornik i śmieci, a także rozpalając wzdłuż dróg ogniska.

Holendrzy są niezadowoleni z reform mających na celu „ograniczenie emisji tlenków azotu i amoniaku”, które nie są gazami cieplarnianymi, a także z rządowego programu konfiskaty ziemi. Rolnicy mówią, że działania te grożą pozbawieniem ich pracy i bankructwem ich firm. Aby zwrócić większą uwagę na sprawę konfiskaty, protestujący spiętrzają stosy ziemi na autostradach z napisami „To jest jedyna ziemia, którą od nas dostaniecie”.

Przypominamy, że protesty w Niderlandach trwają od trzech tygodni, chociaż dopiero teraz tamtejsze media zaczęły zwracać na nie uwagę i mówić o żalach rolników. Wcześniej podobne akcje odbyły się w całej Europie. W protestach wzięli udział obywatele Niemiec, Francji, Polski, Węgier, Hiszpanii i Włoch. Niderlandzkich rolników wsparły akcje solidarnościowe w Kanadzie.

Źródło: pl.News-Front.info

18

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. fso1500 28.07.2022 14:17

  To nic nie da. Jedynym rozwiązaniem jest krwawa rewolucja, czyli jak rząd nie chce po dobroci to należy ich wyłapać i powiesić. Nie ma innego wyjścia.

 2. Stanlley 28.07.2022 16:25

  Nieprawda! Żadna krwawa rewolucja. Większość ludzi jest normalna i nie będzie szła w kierunku przemocy. Na tą chwilę protesty pod odmami polityków, wystarczy zrobić im trochę obciachu a zaczną się zastanawiać czy nadal warto być sprzedawczykiem.

 3. woma123 29.07.2022 00:25

  @Stanlley

  Nie masz racji. Większość ludzi nie jest normalna. Większość ludzi (piszę to z ogromnym żalem) jest po prostu głupia!

  Protesty przed domami polityków! A czy Ty poważnie myślisz że ci “politycy” czymkolwiek sie przejmują (poza własnym partykularnym interesem)!

  @Stanlley. Gdzie ty żyjesz. Odnoszę wrażenie że jesteś normalnym, regularnym rządowym trollem.

  DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.