Niderlandy ograniczą sprzedaż papierosów od 2024 r.

Opublikowano: 21.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1233

W tej samej liberalnej Holandii, w której można sobie kupić w sklepie grzybki halucynogenne i marihuanę, wprowadzono częściowy zakaz sprzedaży tytoniu!

Wygląda na to, że Niderlandy wprowadziły prawo, które spowoduje, że od 2024 roku będzie zakaz sprzedaży papierosów i innych wyrobów tytoniowych w supermarketach. Zdaniem niderlandzkich legislatorów celem jest wychowywanie społeczeństwa, które ma zostać przeprowadzone poprzez ograniczenie dostępności papierosów, co ma stymulować decyzje rzucenia palenia.

Już za dwa lata w Niderlandach zacznie obowiązywać zakaz stawiania automatów sprzedających w których da się kupić tytoń. Z oficjalnych danych rządowych wynika, że planowany zakaz tytoniu zmniejszy ilość dostępnych punktów handlowych z tytoniem do 11 tys. z obecnych 16 tys. takich punktów sprzedaży na terenie kraju.

Konstruktorzy tego kuriozalnego zakazu bez ogródek dają do zrozumienia, że ludzie nie nadają się do podejmowania decyzji ich dotyczących i zamierzają ich edukować i karać, aby przemyśleli swoje czyny. Można powiedzieć, że względem palaczy państwo odgrywa rolę surowego ojca. Wiceminister zdrowia Niderlandów, Paul Blokhuis otwarcie stwierdził w oświadczeniu dla prasy, że zakaz tytoniu w supermarketach zapobiegnie wielu niepotrzebnym zgonom i problemom ze zdrowiem.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o