Niby miliarderzy, a na koncie pusto

Opublikowano: 21.02.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2185

Dominika i Sebastian Kulczykowie – dzieci zmarłego miliardera, to dwójka najbogatszych ludzi w Polsce. Mimo to, kiedy komornik przyszedł, aby ściągnąć z nich 8 tys. zł zaległych kosztów sądowych, okazało się, że ich jedyne polskie konto świeci pustkami.

Informację tę upublicznił Bronisław Wildstein, który procesował się z Kulczykami od 2014 roku. Kancelaria prawna SPCG (Studnicki, Płeszka, Ćwiąkalski, Górski), reprezentująca interesy Jana Kulczyka, wysłała Bronisławowi Wildetsinowi, wówczas redaktorowi naczelnemu Telewizji Republika, żądanie sprostowania i przeprosin.

Jan Kulczyk twierdził, że narażono na szwank jego dobra osobiste za sprawą materiału wyemitowanego w TV Republice. Dotyczył on prywatyzacji spółki Ciech i kulisów wykupienia go przez należącą do Kulczyka spółkę KI Chemistry. Dodatkowo w reportażu sugerowano, że biznesmen stosuje naciski na media, by nie publikowały niekorzystnych dla niego informacji, w tym materiałów, które wyciekły po tzw. aferze taśmowej. Miał straszyć “Wprost” i “Fakt”.

„Dodatkowo wypłynęły podsłuchy, w których Kulczyk oferuje się, że popracuje w Niemczech nad usunięciem naczelnego “Faktu” Grzegorza Jankowskiego, i… słowa dotrzymuje. Wprawdzie to inna sprawa, ale wskazywała modus operandi Kulczyka w stosunku do mediów, a więc pośrednio potwierdzała rewelacje naczelnego “Wprostu”” — napisał Wildstein dla portalu wPolityce.pl w ramach komentarza do całej sprawy. Stwierdził też, że po tym jak odszedł ze stacji, dostawał od Kulczyka, a potem od jego dzieci „żądania setek tysięcy złotych zadośćuczynienia” i publikacji przeprosin w wybranych przez siebie mediach. Ostatecznie sprawa trafiła przed sąd. Ten zaś w wyroku orzekł, że do naruszenia dóbr osobistych nie doszło, a spadkobiercy miliardera mają zapłacić Wildsteinowi 8 tys. złotych w ramach zwrotu kosztów sądowych. Dziennikarz przyznał, że dla niego to poważna kwota. Dla młodych Kulczyków — wydawałoby się, że niekoniecznie.

A jednak nie wywiązali się z postanowienia sądu. Więcej — kiedy do sprawy wkroczył komornik, aby ściągnąć z nich należną sumę, okazało się, że jedyne polskie konto Dominiki Kulczyk świeci pustkami i próżno szukać na nim nawet tej „zawrotnej” sumy 8 tysięcy złotych. Komornik bezradnie rozłożył ręce: państwo Kulczykowie całą swoją kasę trzymają w zagranicznych bankach i wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie wyegzekwować należności.

„Koszty sprawy ponieść mają powodowie. Wynoszą one ok. 8 tys. zł — honorarium oraz wydatki adwokata — i nie stanowią dla nich chyba szczególnej kwoty, dla mnie są już znaczące” — pisze dziennikarz. „Okazało się, że trójka powodów, która dysponuje wielomiliardowym majątkiem, nie ma w Polsce niczego — poza kontem Dominiki Kulczyk, na którym nie ma jednak środków, aby zapłacić ową sumę”.

Autorstwo: Antonina Świst
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 22.02.2019 00:18

    tatulek tak samo jak ten z Gda co go niby … zyja sobie za to co przez lata … na drugiej polkuli 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.