NGO uczą migrantów, jak oszukać urzędników

Opublikowano: 06.02.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1182

Organizacje pozarządowe zajmujące się kwestiami migracyjnymi prowadzą w Grecji szkolenia dla imigrantów, w czasie których uczą, jak zmylić urzędników, żeby najłatwiej uzyskać azyl. Niektórzy muzułmanie „wcielają się w rolę” prześladowanych chrześcijan.

Imigranci, odgrywając scenki z udziałem aktorów, mają okazję przećwiczyć gotowy scenariusz zachowań, gestów oraz oświadczeń, by w najszybszy sposób uzyskać schronienie w Niemczech. Dzięki temu są przygotowani do odegrania swoistego teatru przed urzędnikiem.

Rzecznik proimigranckiej organizacji pozarządowej Advocates Abroad przyznał, że uczy imigrantów udawać załamanego psychicznie, poprzez wymuszony płacz, kontrolowane pauzy w wypowiedziach czy inne chwyty manipulacyjne. W wielokrotnie przećwiczonych grach fabularnych migranci uczą się, jak reagować na pytania urzędników, śledczych, czy sędziów.

Jeden ze scenariuszy zakłada, że muzułmanin gra prześladowanego chrześcijanina i opowiada o swojej rzekomej traumie.

Skandal z „teatrem azylowym” nagłośnił David Begerer, twórca portalu Philosophia-perennis.com. Wzburzyła ona niemiecką poseł Nicole Höchst (AfD), która 10 stycznia złożyła interpelację w Federalnym Urzędzie ds. Migracji (BAMF). Przysłano jej zdawkową odpowiedź, że BAMF nie posiada szczegółowych statystyk, mówiących o przypadkach oszukanych urzędników. Nic nie wskazuje również na to, żeby rząd federalny był zainteresowany zbadaniem tej sprawy. Póki co większość polityków udaje, że problem nie istnieje.

Autorstwo: PŚ
Na podstawie: Philosophia-Perennis.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Powinni ich witac flaszka wodki i watrobka wieprzowa duszona w cebuji na zagryche. Najprostszy egzamin :)

KrisK
Użytkownik
KrisK

@robcioRR w imię św wojny podejżewam że nawet to by przełknęli.