Minister zdrowia chce zlikwidować NFZ

Opublikowano: 06.07.2016 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 551

Konstanty Radziwiłł wczoraj rozmawiał z Beatą Szydło o założeniach planowanej przez siebie reformy służby zdrowia. Zlikwidowany ma zostać NFZ, a opieką medyczną mają zostać objęci wszyscy obywatele, którzy jej potrzebują.

Finansowanie służby zdrowia Konstanty Radziwiłł widzi w formie dotacji celowej z budżetu. Dysponować miałby nią minister zdrowia na poziomie centralnym oraz przez województwa na szczeblu regionalnym. System składek i ubezpieczeń ma zostać zlikwidowany. Zamiast tego w budżecie państwa ma zostać utworzona „gwarantowana zakładka”.

“To jest jedna część tej reformy. Druga część będzie dotyczyła zdrowia publicznego, które będzie jednym z priorytetów działania w obszarze zdrowia. Trzecia rzecz bardzo istotna to będzie reforma sposobu płacenia za świadczenia zdrowotne, która – w największym skrócie rzecz ujmując – będzie przechodziła od płacenia za procedury, pojedyncze świadczenia, w stronę zamawiania koordynowanej opieki zdrowotnej, a w niektórych przypadkach prawdopodobnie budżetowania, które będzie szansą również na redukcję biurokracji, która dzisiaj zżera polski system służby zdrowia” – powiedział Konstanty Radziwiłl.

Ustawa, jeśli zostanie zaakceptowana przez Beatę Szydło i skierowana do dalszych prac, weszłaby w życie w połowie 2017 lub najpóźniej na przełomie 2017 i 2018 roku. Natomiast z dniem 1 września zacznie obowiązywać pierwsza, na razie skromna lista darmowych leków dla seniorów po 75. roku życia.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.