Neuralink będzie sprzedawać czipy wszczepiane do mózgu

Opublikowano: 19.07.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 396

Neuralink, firma Elona Muska, rozpoczęła testowanie technologii „interfejsu mózg-komputer” podając jednocześnie, że może być ona gotowa do 2020 r.

Od samochodów Tesla w kosmosie po miotacze ognia firmy Boring Company – Elon Musk znany jest ze swoich dziwnych i wspaniałych pomysłów. Teraz dyrektor generalny Tesli i SpaceX zwrócił uwagę na implanty mózgowe, które, jak twierdzi, mogą umożliwić pozyskanie „nadludzkiej inteligencji”.

Technologia ta może być gotowa do 2020 roku. Choć implant mózgowy był dotychczas testowany tylko na małpach i szczurach, to Musk twierdzi, że może on „wyleczyć wiele chorób mózgu u ludzi”.

Chip mierzy zaledwie 4 x 4 mm i jest połączony z mózgiem za pomocą tysięcy maleńkich nici, które wchodzą przez cztery otwory, które muszą zostać wywiercone w czaszce. Według Neuralink elektrody będą wykorzystywane do wykrywania impulsów elektrycznych w mózgu, a nawet wpływać na zachowanie. Początkowo Neuralink ma nadzieję zaoferować technologię sparaliżowanym pacjentom, aby pomóc im kontrolować komputery i smartfony.

Na podstawie: Mirror.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. shkshk 19.07.2019 14:27

    Super sprawa, reklama która będzie oddziaływać bezpośrednio na mózg.
    Ewentualnie p0rn0 jakie będzie miało możliwości. Uzależnienie tak silne jak metamfetamina.

  2. MasaKalambura 19.07.2019 21:43

    Było do przewidzenia. Poczekajmy jak te cipy będą miały możliwości dzisiejszych smartfonów, ustawi się długa kolejka biorących znamię na czoło…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.