Netto za wolnymi niedzielami

Opublikowano: 21.12.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 493

Kilka dni temu sieć handlowa Netto ogłosiła, że popiera i rozumie zakaz handlu w niedzielę. Jednocześnie nie planuje zwolnień ani wydłużenia czasu pracy w inne dni.

„Doceniamy to, że nasi pracownicy będą mieli więcej czasu na odpoczynek oraz spędzanie czasu z rodziną”– mówi Mariola Skolimowska z biura prasowego Netto Polska.

Sieć uważa, że każdemu, kto pracuje zawodowo, wolna niedziela jest bardzo potrzebna. Nadchodzące zmiany (przypomnijmy – dwie niedziele z zakazem handlu zostaną wprowadzone 1 marca 2018 r.) sklep przyjmuje ze spokojem.

Po ograniczeniu handlu w niedziele, w przyszłym roku Netto nie planuje wydłużenia godzin pracy w inne dni.

Sieć Netto ma obecnie w Polsce 363 sklepy i zatrudnia 5 tysięcy osób.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. shkshk 21.12.2017 13:53

  Sprytne, pewnie zmienią się na piekarnie (czy coś innego co obchodzi zakaz), konkurencyjne sklepy zostaną zamknięte a netto zgarnie więcej klientów.

 2. Radek 22.12.2017 11:09

  No i ludzie sami domagają się zakazów… co za świat.

 3. Szaman 22.12.2017 11:26

  “No i ludzie sami domagają się zakazów… co za świat.”
  no co za świat ludzie domagają się zakazu wyzysku i jak tu prowadzić biznes ;P

 4. Rozbi 22.12.2017 16:12

  Wg kodeksu pracy przy zatrudnieniu na pelny etat wymiar godzinowy to 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo . Przy czym za pracy w inne dni nalezy sie pensja wyzsza o 50% od podstawy – dla pracy w niedziele i swieta ponad ten czas – wyzsza 100% podsatwy – czyli dwa razy wiecej.

  Nie rozumiem dlaczego nie mogli zmienić zapisu w kodeksie pracy że w każdą niedziele i święta niezależnie od tygodniowego wymiaru pracy pracownikowi należy się dodatek w wysokosci 100% – czyli dwa razy tyle co standardowa pensja.
  Mysle ze wiele pracowników byłoby zadowolonych gdyby za prace w niedziele mieli zarabiać 2 razy wiecej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.