Netanjahu oskarża o próbę odsunięcia go od władzy

Opublikowano: 17.03.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 515

Premier Izraela Benjamin Netanjahu w ostatnich dniach kampanii wyborczej, oskarżył państwa skandynawskie o wspieranie inicjatyw, mających odsunąć go od władzy. Chodzi o wsparcie rządów Szwecji i Norwegii dla uznania państwa palestyńskiego.

Izraelski premier i lider prawicowego Likudu, udzielił jednych z ostatnich w trakcie kampanii wyborczej wywiadów radiowych. Stwierdził w nich, że „skandynawskie rządy przeznaczyły miliony dolarów na kampanię w celu jego obalenia”. W drugim wywiadzie Netanjahu oskarżył Skandynawów o bycie częścią ogólnoświatowej kampanii mającej na celu odsunięcie Likudu od władzy.

Napięte stosunki pomiędzy Izraelem i Szwecją są wynikiem głosowania w szwedzkim parlamencie, który jako pierwszy w Europie Zachodniej opowiedział się za uznaniem państwa palestyńskiego. Po tej decyzji, izraelski rząd wezwał swojego ambasadora w Sztokholmie na konsultacje. Natomiast w Norwegii od kilku lat istnieje ambasada Palestyny.

Wybory w Izraelu odbędą się we wtorek 17 lutego. W sondażach największym poparciem cieszy się koalicja lewicy, natomiast rządzący Likud znajduje się na drugim miejscu. Prawdopodobna jest więc koalicja lewicy i ugrupowań liberalnych. Na kilkanaście procent głosów może liczyć natomiast lista mniejszości arabskiej.

Na podstawie: thelocal.no
Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. kuba77 17.03.2015 19:18

    Skandynawowie? e, na pewno Mossad.

  2. Hassasin 17.03.2015 20:15

    Tajny spisek finlandzkich Lapończyków i syberyjskich Czukczów przeciwko Netanjahu. Jest to solidarnościowy odwet za blokadę importu do Izraela islandzkiego śniegu 😉

  3. Light 18.03.2015 01:31

    Tak, ponieważ wszystko, cały świat, kręci się wokół Netanjahu i jego partii politycznej…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.