Netanjahu dostał prawo wypowiedzenia wojny

Opublikowano: 05.05.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 547

We wtorek wiadomości NBC doniosły, iż amerykańscy urzędnicy twierdzą, że Izrael “wydaje się przygotowywać do wojny z Iranem”.

W czwartek żydowska agencja informacyjna Jewish Telegraphic Agency JTA poinformowała, że izraelski parlament przyjął nowe prawo, umożliwiające premierowi Benjaminowi Netanjahu i ministrowi obrony Avigdorowi Liebermanowi jednostronne wypowiedzenie wojny.

Jak podaje JTA: “Nowelizacja Ustawy Zasadniczej kraju przenosi władzę z rządu na mniejszy Gabinet Bezpieczeństwa, aby rozpocząć operacje wojskowe i wypowiedzieć wojnę. W poniedziałkowy wieczór ustawa przeszła głosami 62 do 41.

W “ekstremalnych warunkach” operacje wojskowe mogą być autoryzowane przez premiera i ministra obrony, choć nie określa się czym one są. Prawo mówi, że można się na nie powołać “jeśli kwestia jest nagląca”.

Wcześniej premierzy Izraela musieli prosić o zgodę na wojnę cały gabinet.

W poniedziałek Netanjahu przedstawił dramatyczną prezentację twierdząc, że Iran łamie irańskie porozumienie nuklearne. Przytoczył dowody, które podobno były “dobrze znane, stare i wykradzione z Wiednia”. Chodzi o to, że Iran posiadał plany wojskowego programu jądrowy, którego nie ujawnił. Program nie został zrealizowany, ale to wystarcza by atakować Iran.

Media nie wspominają, że Izrael też posiada taki program, ale zrealizowany, a nawet nieznane ilości broni jądrowej, której MAEA nie jest w stanie skontrolować.

Na podstawie: InformationLiberation.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 05.05.2018 22:58

    Chętnie bym zlikwidował to faszystowskie państwo.

  2. kozik 06.05.2018 11:33

    1.Ropa podskoczy. Co oni w tym Iranie myśleli? Że będą handlować ropą z pominięciem petrodolarów???
    2.Rozumiem, że polskie “jaszczembie” wesprą Izrael w trudnych chwilach na koszt polskiego podatnika?
    3.Rozumiem, że dostawy ropy wprost z Iranu zostaną wstrzymane, byśmy mogli kupować ropę z Rosji za pośrednictwem USA(tzw. dywersyfikcja dostaw).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.