Netanjahu chce anektować Zachodni Brzeg

Opublikowano: 08.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1490

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiada, że po ewentualnej wygranej w wyborach parlamentarnych przeprowadzi aneksję nielegalnych żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu. Organizacja Wyzwolenia Palestyny zamierza zareagować na możliwe działania syjonistów, dlatego może zwrócić się do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, aby ten powstrzymał łamanie prawa międzynarodowego przez izraelskie władze.

Wybory parlamentarne w Izraelu odbędą się już we wtorek, stąd Netanjahu robi wszystko, żeby jego Likudowi udało się pokonać blok centrowo-liberalny na czele z Benny’m Gancem, czyli byłym szefem sztabu generalnego syjonistycznej armii. Podczas wczorajszego wywiadu dla Kanału 12 izraelski premier zapowiedział więc, że po wyborczej wygranej doprowadzi do anektowania nielegalnych osiedli żydowskich znajdujących się na Zachodnim Brzegu Jordanu.

De facto tereny te od dawna znajdują się pod izraelską jurysdykcją, lecz Autonomia Palestyńska nie zamierza z nich rezygnować. Z tego powodu Netanjahu twierdzi, że nie będzie rozróżnienia między żydowskimi a palestyńskimi osiedlami, ponieważ „wszystkie należą do państwa izraelskiego”. Lider Likudu dodał, iż nie zgodzi się na podział ani Zachodniego Brzegu Jordanu, ani Jerozolimy Wschodniej i tym samym nie będzie nikogo ewakuował z tych terenów w ramach ewentualnego porozumienia palestyńsko-izraelskiego.

Słowa Netanjahu potępił Sa’ib Urajkat, jeden z negocjatorów planów pokojowych z Izraelem i jedna z najważniejszych postaci w Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Zapowiedział on, że w razie podjęcia przez Izraelczyków podobnych działań, OWP zwróci się do międzynarodowych organizacji na czele z Międzynarodowym Trybunałem Karnym, aby powstrzymać łamanie prawa międzynarodowego przez syjonistów, którzy jego zdaniem mogą liczyć na parasol ochronny stworzony przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Zapowiedzi izraelskiego premiera potępił także turecki minister spraw zagranicznych Mevlüt Çavuşoğlu. Jego zdaniem poszukiwanie w ten sposób głosów wyborczych jest skrajnie nieodpowiedzialne, a dodatkowo oznaczałoby ono dalsze łamanie prawa międzynarodowego, którym i tak jest samo nielegalne okupowanie terytoriów palestyńskich przez państwo syjonistyczne.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, Maannews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o