Netanjahu będzie siedzieć?

Opublikowano: 03.12.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1928

Izraelska policja dostarczyła dowody i zwróciła się wczoraj do prokuratury o formalne oskarżenie premiera Netanjahu w tzw. trzeciej aferze korupcyjnej, na osiem oddzielnych przestępstw polityczno-finansowych, o które jest podejrzany. Policja zwróciła się również o oskarżenie jego żony Sary, z dodatkowym zarzutem obstrukcji w śledztwie. Premier nie zgadza się z policją. Utrzymuje, że jest niewinny i nie ma zamiaru podać się do dymisji.

Tzw. trzecia afera korupcyjna, w której miała brać udział para Netanjahu polegała na zapewnienie sobie wyraźnej przychylności mediów należących do wielkiego holdingu komunikacyjnego Bezeq w zamian za ciche decyzje rządowe, które przyniosły właścicielom Bezeq setki milionów dolarów. Oskarżenie miałoby objąć lata 2012-2017, kiedy premier i jego najbliższe otoczenie polityczne interweniowały w mediach Bezequ domagając się publikacji pochlebnych artykułów i zdjęć, nakazując usuwanie treści, które im się nie spodobały i wpływając na nominacje w redakcjach. Podejrzani są też główni akcjonariusze Bezequ: miliarder Saul Elowicz, jego żona Iris i syn Or.

W lutym policja zwróciła się do prokuratury o oskarżenia w tzw. pierwszej i drugiej aferze, o defraudację pieniędzy publicznych i korupcję. Opozycyjna Partia Pracy, jak też lewicowa partia Meretz domagają się dymisji premiera i przedterminowych wyborów. Według prawa izraelskiego, premier nie musi podawać się do dymisji, jeśli nie został skazany po wyczerpaniu wszelkich odwołań.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o