Nestlé pracuje nad prawdziwym replikatorem żywności

Opublikowano: 27.06.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 431

Sposób w jakim będziemy produkować żywność zmieni się diametralnie, gdy opracowana zostanie technologia, dobrze znana z serialu Star Trek – a przy okazji poczujemy się jak w świecie science fiction. Jeden z największych na świecie koncernów spożywczych Nestlé chce stworzyć prawdziwy replikator żywności.

Choć obecnie niewiele wiadomo na temat projektu o nazwie “Iron Man”, który zakłada opracowanie replikatora żywności, wygląda on dość interesująco a przede wszystkim tajemniczo. Nestlé Institute of Health Sciences (NIHS) zakłada, aby specjalne urządzenie mogło wyprodukować potrawę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki w zależności od potrzeb danej osoby. Dlatego replikator żywności miałby najpierw dokonać analizy naszych potrzeb.

Szef NIHS Ed Baetge powiedział, że jedyne co będzie trzeba zrobić, to nacisnąć przycisk. Projekt jest obecnie we wczesnych fazach rozwoju i potrwa jeszcze przez kilka lat a naukowcy próbują najpierw zrozumieć jak poszczególne składniki odżywcze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Po zakończeniu tych badań, Nestlé zajmie się budową replikatora żywności.

Autor: John Moll
Na podstawie: Bloomberg
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. dagome12345 27.06.2014 13:45

    A ten replikator będzie produkował żywność z energii kosmosu ? 🙂 Bo jeśli nie, to po prostu będzie łączył jakieś chemiczne dziadostwo , udające jedzenie .

  2. Murphy 27.06.2014 14:17

    Tak samo pewnie zrobią żywność “podobną” do naturalnej jak już teraz produkowane są witaminy. Niestety jeśli nie będzie to w 100% produkować tego co było w naturze, to wyjdzie to samo co z GMO.

  3. jeszcze 01.07.2014 19:41

    Horror. Mam nadzieję, że nie dożyję tych czasów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.