Nestle i Cargill oskarżone o wspieranie niewolnictwa

Opublikowano: 25.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2188

Amerykański sąd przywrócił sprawę przeciwko Nestle i Cargill o wspieranie niewolnictwa.

Sąd federalny w Stanach Zjednoczonych wznowił proces sądowy, który w zeszłym roku został odmówiony grupie powodów z Mali, którzy złożyli pozew przeciwko amerykańskiemu oddziałowi szwajcarskiego producenta żywności i napojów Nestle SA i firmie Cargill oskarżonych o promowanie niewolnictwa na plantacjach kakao w Afryce, donosi agencja Bloomberg.

W materiałach sądu San Francisco sześciu powodów zostało opisanych jako byli dziecięcy niewolnicy, którzy zostali rzekomo porwani i zmuszeni do pracy na plantacjach kakao po 14 godzin dziennie bez zapłaty. Prokuratorzy chcą pociągnąć firmy do odpowiedzialności za promowanie złego traktowania i przetrzymywania ich w niewoli na plantacjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Według agencji pozew przeciwko firmom został złożony około dziesięć lat temu, ale w ubiegłym roku sąd odmówił jego rozpatrzenia z powodu braku dowodów.

Sąd stwierdził, że firmy dobrze wiedziały o powszechności dziecięcego niewolnictwa w tym kraju. „Nestle i Cargill prawdopodobnie przymykały oko na tę praktykę, aby skorzystać z niskich cen” — zaznaczyła agencja.

Oddział Nestle w Stanach Zjednoczonych po orzeczeniu sądu oświadczył, że wykorzystywanie dzieci jest nie do przyjęcia dla firmy. Cargill również zaprzeczyła zarzutom, zaznacza Bloomberg.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.