Negowanie ludobójstwa będzie we Francji karane

Opublikowano: 04.07.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 383

Francja jest na dobrej drodze do zatwierdzenia nowej poprawki do ustawy która pozwoli karać nie tylko za negowanie lub kwestionowanie Holokaustu, ale także każdej innej zbrodni przeciwko ludzkości. Nowe przepisy mają być ukierunkowane przede wszystkim na masową rzeź Ormian, czego Turcja nie uznaje mianem ludobójstwa.

W piątek podczas pierwszego czytania poprawka została zatwierdzona przez izbę niższą francuskiego parlamentu. Teraz będzie musiała jeszcze zostać uchwalona przez tamtejszy Senat. Przepisy zabraniające negowania lub kwestionowania zbrodni przeciwko ludzkości mają wejść w życie do końca tego roku i budzą uzasadnione obawy przed kolejnym ograniczeniem wolności słowa.

Złamanie prawa będzie odtąd karane grzywną do 45 tysięcy euro oraz umieszczeniem osoby w więzieniu maksymalnie na 12 miesięcy. Dotychczas władza zabraniała kwestionowania jedynie Holokaustu, więc mamy do czynienia z wyraźną zmianą. Turcja już jest oburzona, ponieważ Francja uznaje że śmierć około 1,5 miliona Ormian w latach 1915-1917 należy traktować jako ludobójstwo.

Ciekawe czy francuskie władze będą również karać za negowanie rzezi wołyńskiej – masowej zbrodni w wyniku której brutalnie zamordowano około 100 tysięcy Polaków. Co zaskakuje, dziś zwolennicy Stepana Bandery traktują go jak bohatera narodowego. Ostatnio na mistrzostwach Euro 2016, a dokładniej podczas meczu Polska-Ukraina, ukraińscy kibice zaczęli eksponować charakterystyczną dla banderowców czarno-czerwoną flagę, co spotkało się z podejrzanym milczeniem ze strony UEFA.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: en.rfi.fr
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Bozje moj ..a co na to ,,starsi bracia w wierze,, z ich centralnie, jedynym holokaustem ???
A tak poważnie to co z holokaustem Słowian ? Przecież przez cały XX wiek zginęło Nas ok 100 milionów.