Naziści mieli niezwykły plan budowy kosmicznego działa

Opublikowano: 10.10.2020 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1916

Mimo, że historia tego wynalazku brzmi jak scenariusz filmu z Jamesem Bondem, wiele źródeł historycznych wskazuje na to, że jest prawdziwa. Niemieccy naukowcy planowali zbudowanie kosmicznego działa umieszczonego pięćset kilometrów nad Ziemią, zasilanego przez energię Słońca.

Wszyscy wiedza, że za pomocą soczewki można skupić strumień światła słonecznego wypalając punktowo wszystko znajdujące się na jego drodze. Taka dziecinna zabawka jest pełnoprawnym promieniem śmierci, ale dla mrówek. Naziści planowali wykonać coś takiego, ale w skali makro. Umieszczone wysoko nad Ziemią gigantyczne lustro musiałoby „skupić promienie słoneczne w jednym punkcie na powierzchni Ziemi”.

Według naukowców, armia niemiecka miała nadzieję wykorzystać lustro, aby spalić miasta wroga lub przegrzewać wodę w niektórych częściach oceanu. Ten pomysł, i to już w 1923 roku, przyszedł do głowy słynnego naukowca, specjalisty w dziedzinie techniki rakietowej, Hermann Obertha.

Pierwotnym celem kosmicznego lustra, którego budowa podobno wymagałaby wydatkowania trzech milionów marek przez oraz 15 lat, było dostarczenie ludziom na całej Ziemi, Słońca na żądanie. Ale później Oberth opisał wynalazek, jako „broń ostateczną”. W 1945 roku, po klęsce Niemiec, alianci przechwycili plany wojenne, i stwierdzili, że naziści proponowali budowę „ulepszonej” wersji lustra Obertha i zaczęto szukać w Trzeciej Rzeszy poparcia dla skonstruowania lustrzanego działa umieszczonego na wysokości 36 000 km nad Ziemią.

Tajne plany partii nazistowskiej zostały odkryte dopiero po wojnie. Magazyn „Life” zasugerował, że fragmenty gotowej konstrukcji miały zostać dostarczone na orbitę w postaci gotowych elementów. Znajdowały się tam również plany załogowej stacji kosmicznej, z grodziami łączącymi ogrody hydroponiczne. Biorąc pod uwagę fakt, że naziści byli w posiadaniu rakiety V2 na bazie której tworzono przyszłe promy kosmiczne, trzeba przyznać, że III Rzesza faktycznie mogła stworzyć taką niszczącą broń. Na całe szczęście, ostatecznie im się to nie udało.

Autorstwo: [email protected]
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.