Nawet polegli w Górskim Karabachu dzielą Ormian

Opublikowano: 20.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 709

Wczoraj w Erywaniu rozpoczęły się uroczystości żałobne ku czci żołnierzy ormiańskich sił zbrojnych, poległych podczas konfliktu z Azerbejdżanem. Stały się okazją do starć zwolenników premiera Paszyniana z opozycją.

Uroczystości żałobne miały formę marszu, który miał przejść od pl. Republiki do cmentarza wojskowego Jerablur. Nikol Paszynian tym pochodem rozpoczął trzydniową, ogłoszoną przez siebie żałobę narodową. Na marszu zebrali się zarówno zwolennicy ormiańskiego premiera, jak i jego przeciwnicy, którzy zamierzali nie dopuścić, by Nikol Paszynian dotarł na cmentarz i oddał hołd poległym żołnierzom. „Dzisiaj jestem tutaj nie tylko po to, by uczcić poległych, ale i nie dopuścić, by stopa zdrajcy nie wstąpiła na tę świętą ziemię”, mówił korespondentowi Radia Sputnik jeden z uczestników wiecu.

Premier Paszynian w towarzystwie przewodniczącego parlamentu Ararata Mirzojana, ministrów i posłów stanął na czele marszu, ale został zablokowany najpierw przez matki poległych żołnierzy, potem zaś przez weteranów, którzy wcześniej przybyli na cmentarz i zablokowali drogi podejścia do niego. Przed wejściem na cmentarz powstał ogromny ludzki zator. W kierunku premiera Paszyniana poleciały jajka i odpadki, przed którymi ochrona broniła Paszyniana, rozkładając parasole. Między zwaśnionymi stronami miały miejsce starcia, które przerwała dopiero akcja policji, która najpierw rozdzieliła walczących, potem zaś siłą utorowała drogę do kwater poległych żołnierzy premierowi i jego świcie.

Ormiański premier wprawdzie wziął na siebie winę za klęskę w konflikcie z Azerbejdżanem, ale to nie uspokoiło tych, którzy żądają jego natychmiastowej dymisji. Wśród nich jest 14 emerytowanych generałów, którzy podpisali się pod apelem o ustąpienie Paszyniana. Po uroczystościach na cmentarzu, wieczorem przez stolice Armenii przemaszerowało 25 tysięcy jego przeciwników. Do odejścia wzywa też premiera głowa Kościoła ormiańskiego Katolikos Garegin.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o