Nawet dwa lata więzienia za wysyłanie zdjęć genitaliów

Opublikowano: 16.03.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1424

Wysyłanie nagich zdjęć w internecie obcym osobom, które o to nie prosiły, to w Wielkiej Brytanii prawdziwa plaga, której ofiarami padają głównie kobiety. W ramach zwiększania bezpieczeństwa w sieci rząd brytyjski planuje posyłać sprawców takich czynów do więzienia nawet na dwa lata.

Cyberflashing, czyli wysyłanie nagich zdjęć w internecie obcym osobom, które o to nie prosiły, dotyka coraz więcej ludzi. Ofiarami cyberflashingu padają głównie młode kobiety, które otrzymują niechciane zdjęcia męskich genitaliów na swoich kontach w mediach społecznościowych i aplikacjach randkowych albo korzystają z Bluetooth i Airdrop. Jak wynika z badań profesor socjologii Jessiki Ringrose z 2020 r., zdjęcia genitaliów chłopców lub mężczyzn dostało w swoim życiu przynajmniej 76 proc. dziewcząt w wieku 12-18 lat. Z kolei z ankiety przeprowadzonej przez YouGov w 2018 r. wynika, że ofiarami cyberflashingu padła prawie połowa młodych kobiet w wieku 18-34 lat.

Rząd brytyjski przymierza się do całkowitego zakazania cyberflashingu na Wyspach i nałożenia kary do dwóch lat więzienia na osoby wysyłające innym niechciane zdjęcia nagich genitaliów. Zakaz wysyłania nagich zdjęć w internecie obcym osobom, które o to nie prosiły, ma stanowić element rządowej ustawy o bezpieczeństwie w Internecie, Online Safety Bill. Cyberflashing ma być traktowany jak przestępstwo i ma być zagrożony taką samą karą, jak obnażanie się w miejscu publicznym.

O tym, że ochrona dziewcząt i kobiet jest priorytetem brytyjskiego rządu, mówi zastępca premiera Dominic Raab. „Dlatego właśnie trzymamy przestępców seksualnych i stosujących przemoc dłużej za kratkami, dajemy ofiarom przemocy domowej więcej czasu na zgłoszenie napaści i zwiększamy finansowanie usług wsparcia [dla ofiar] do 185 mln funtów rocznie. Uznanie cyberflashingu za konkretne przestępstwo jest najnowszym krokiem – to wysłanie jasnego komunikatu do sprawców, że czeka ich więzienie” – zaznaczył Raab.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. bboyprezes 16.03.2022 13:07

    Tylko czekać na połączenie wszystkich myślo-netem za pomocą Musko-Czipa, gdzie każdy będzie miał okazję napastować wszystkich swoimi “mądrymi” myślami 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.