Nawet 20 lat więzienia za rzucenie kamieniem

Opublikowano: 23.07.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 558

Najczęściej używaną bronią Palestyńczyków, którzy zmuszeni są żyć pod okupacją, są kamienie. Arabscy mieszkańcy tego regionu używają ich podczas starć ze służbami bezpieczeństwa oraz w walce o wolność i niepodległość Palestyny. Izrael właśnie zaostrzył karę za rzucanie kamieniami ale przepisy pozwolą umieścić w więzieniu każdego, nawet osoby niewinne.

Ustawa była przygotowywana przez poprzednią Minister Sprawiedliwości Tzipi Livni i została dokończona przez obecną, Ayelet Shaked. Podczas głosowania, zdecydowana większość poparła nowe zaostrzone przepisy. Dotyczą one tylko osób, które rzucają kamieniami – Izrael nazywa ich “terrorystami”.

“Dziś dokonała się sprawiedliwość. Od lat, terroryści unikali kary i odpowiedzialności. Tolerancja wobec terrorystów dziś się zakończyła. Osoba rzucająca kamieniami to terrorysta, a tylko odpowiednia kara może być odstraszająca, represyjna i sprawiedliwa” – powiedziała Minister Sprawiedliwości Ayelet Shaked.

Palestyńczycy, którzy będą zakłócać pracę służb porządkowych rzucając kamieniami w funkcjonariuszy lub w pojazdy policyjne, mogą otrzymać karę do 5 lat więzienia. Co więcej, każdy kto zostanie choćby podejrzany o rzucanie kamieniami w pojazdy cywilne, może zostać zamknięty nawet na 10 lat. Policja może tak naprawdę aresztować każdego a sprawcy nie trzeba udowadniać winy.

Jeśli jednak policja dowiedzie, że “terrorysta” rzucał kamieniami i chciał w ten sposób wyrządzić szkodę, może trafić do więzienia nawet na 20 lat. Wielu izraelskich polityków narzekało, że dotychczasowe prawo wobec Palestyńczyków było zbyt łagodne. Teraz do więzienia może trafić dosłownie każdy, nawet jeśli nie złamał żadnego prawa. Wystarczy po prostu, że będzie niewygodny dla władzy.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. kudlaty72 23.07.2015 19:08

  „On [Żyd] nie poprzestanie na niczym, i w swojej podłości staje się tak gigantyczny, że nikt nie musi się dziwić, jeśli wśród naszego narodu, uosobienie diabła jako symbolu wszelkiego zła przybiera żywy kształt Żyda”. – Adolf Hitler, Mein Kampf.

 2. Nietopyrz 25.07.2015 14:27

  Adolf Hitler, “Mein Kampf”?!

  Wypociny tego nawiedzonego typa mają się tak do poważnej analizy rzeczywistości, jak zastrzyk, który daje lekarz, do magicznych praktyk guślarza, który po swojemu naśladuje lekarza, wierząc, że moc uzdrawiająca zastrzyku polega na wbijaniu igły w ciało, więc dźga kolcem w tyłek swojego pacjenta, czy raczej ofiarę, oczekując jej uzdrowienia.

 3. robi1906 25.07.2015 18:26

  Nietopyrz
  sugerujesz że Hitler był idiotą ? .

  A jeśli tak sugerujesz to wyjaśnij jak w takim razie udało mu się podbić całą Europę .

 4. Nietopyrz 26.07.2015 00:30

  @robi1906

  Może nie był aż takim idiotą, jak jego współcześni wyznawcy z ogolonymi pustymi łbami, niemniej “dzieło”, które spłodził, to jakaś grafomańska sieczka, na którą składają się prymitywnie, bądź błędnie zinterpretowane cudze myśli, przeplatane sadomasochistycznymi seansami nienawiści i samouwielbienia niebezpiecznego wariata. To bardziej materiał do analizy dla psychopatologów, niż manifest i program organizacji politycznej.

  Co do tych rzekomych osiągnięć, faktycznie trzeba być nieprzeciętnym “geniuszem”, żeby w przeciągu zaledwie 6 lat doprowadzić wschodzące imperium do upadku, niwecząc osiągnięcia milionów robotników przy maszynach, inżynierów przy stołach kreślarskich, strategów przy mapach i tak dalej…

 5. mgmg 26.07.2015 01:17

  Niema to jak wypowiadać się o książce której się nie przeczytało. Nie twierdzę że to wybitne dzieło, ale całkiem sensowna z niemieckiego punktu widzenia i ówczesnego stanu, tyrada co trzeba zmienić żeby Niemcy odzyskali dumę narodową i kto jest winny temu czym wtedy niemcy były. To był jego punt widzenia (Adolfa) i jak to zrealizował tragicznie dla losów świata wiemy ale twierdzenie tylko dlatego ze to Hitler to jego książka musi być bełkotem to wtórny infantylizm i strach przed posądzeniem o nazizm.
  Nie trzeba być nazistą aby ją przeczytać. Można ja przeczytać tylko dla samej wiedzy.

 6. robi1906 26.07.2015 11:07

  To że “ogolone puste łby ” naśladują hitlerowców świadczy tylko o tym że są karmieni fałszywą i niedopowiedzianą historią .

  W/g nich każdy kto nienawidził i mordował żydów jest sojusznikiem ,
  widziałem zdjęcie palestyńczyków którzy nieśli taki napis
  “God bless Hitler ”
  proste ale logiczne wyjaśnienie ? .

  łysi i nie tylko ( ja też ) obwiniam żydów z KOR za celowy rozkład państwa Polskiego i za wywołanie nędzy w tym narodzie ,
  Hitler i Niemcy uważali przegraną i powojenny kryzys za winę lichwy żydowskiej ,
  uważasz że się mylimy ?.

  A teraz do fałszowania ,
  celem Hitlera było zdobycie przestrzeni życiowej , ale już nie w koloniach jak przed 1 wojną tylko na wschodzie .
  To Polacy , Białorusini i Rosjanie mieli być jego ofiarami , żydzi można powiedzieć
  (i może zabrzmi to okrutnie ) byli tylko dodatkiem , zresztą tak samo jak Cyganie

  Teraz się to przedstawia tak jakby Hitler wywołał wojnę i zdobył europę żeby spełnić swoje chore fantazje i wymordować wszystkich żydów ,
  co jest twierdzeniem absolutnie nieprawdziwym ale to stąd masz hajlujących łysoli bo nie wiedzą jak wygląda prawda .

  Ale przez fałszowanie historii żydzi znów pieką kilka pieczeni na jednym ogniu , jednym z nich jest właśnie równanie polskiego antysojonizmu z hitlerowcami .
  Stąd słowa tego kundla z FBI o polskiej współodpowiedzialności za holocaust ,
  przeprosiny żyda Kwaśniewskiego w imieniu Polaków wobec innych żydów za Jedwabne , a kiedy podczas ekshumacji coś się przestało zgadzać z zarzutami , to naczelny rabin Polski zakazał dalszego odkopywania i to żądanie spełniono ,
  i między innymi to pokazuje w jakim stanie jest nasze państwo .

 7. Nietopyrz 26.07.2015 17:57

  @mgmg

  Ja chyba śnię. Może ktoś, kto przeczytał w całym swoim życiu ze dwie książki, w tym jedną telefoniczną, w wypocinach Hitlera odnajdzie cokolwiek wartościowego dla siebie, ale dla każdego normalnego człowieka, który ma jakieś horyzonty intelektualne, ten bełkot jest całkowicie niestrawny. I to się oczywiście stwierdza po przeczytaniu.

  @robi1906

  Spiski żydowskie? Dla zrozumienia istoty rzeczy nie ma większego znaczenia czy ktoś jest żydem, masonem, czy cyklistą. To tylko temat zastępczy, który ma za zadanie sprowadzić ludzi na manowce, gdzie nie będą już stanowić żadnego zagrożenia.

 8. Maximov 26.07.2015 20:02

  @robi1906
  Toś chłopie popłynął!
  To, że Izrael się doigra, to pewne.
  Już teraz USA cofa im parasol ochronny.
  To tylko kwestia czasu.
  Czatowałem swojego czasu z pewnym gościem z Jerozolimy.
  To, co opisywał nijak ma się do tego co pokazują media (czyli żadna niespodzianka).
  Odbywa się tam dużo demonstracji, o których nie usłyszysz lub nie przeczytasz w mediach głównego ścieku.
  Stare dziadki w rządzie boją się zmian, boją się młodych ludzi, którzy tych zmian się domagają.
  Młodzi Żydzi mają zupełnie inny pogląd na życie.
  Są tacy sami jak młodzi Europejczycy, no może poza szkoleniem wojskowym.
  Ich poborowy jest czasem lepiej wyszkolony od naszego zawodowego.
  Oni nie żyją, jak ich dziadowie, holokaustem i traumą po nim.
  Chcą normalnie pracować, godnie żyć.
  Dlatego nie generalizuj.
  Żydzi to nie jakiś homogeniczny diabelski naród.
  Starzy ludzie być może żyją jeszcze mrzonkami i popełniają lub popełnili jakieś zbrodnie w imię tego.
  Młode pokolenie jednak chce normalnie żyć.
  I zdziwiłbyś się, ile jest ateistów wśród młodych ludzi w Jerozolimie.
  I na przyszłość mniej emocji, więcej merytorycznej dyskusji.

 9. robi1906 27.07.2015 15:34

  Maximov

  Wiesz dlaczego to napisałem ? .
  Każdy Polak niech się zastanowi nad tym ,
  skoro żydzi mordowali żydów , skoro Judenraty
  skazywało na śmierć swoich braci i siostry , swoje dzieci to czy oni będą żałować Polaków ? .

  Ilu rodaków popełniło samobójstwo z biedy i beznadziei od tych 25 lat ,
  czy ktoś ich żałuje w tym kraju , a może zdaniem liberałów (ja ich uważam za V kolumny syjonistów w Polsce ) to dobrze że “zdechli ” (cytując klasyka ) bo Polska jest miejscem tylko dla pięknych , mądrych i bogatych .

  Czy naprawdę myślisz że 76’tym spotkało się przy piwku kilku żydów którzy postanowili obalić komunę z nudów bo nic innego nie mieli do roboty ? .

  A co do porządnych izraelitów wiem że są , ale przeczytaj mój post raz jeszcze ,
  ja nie generalizuję , żydów na zagładę skazywali ich przywódcy religijni i polityczni .

  Piszesz że młodzi w Izraelu chcą normalnego życia ,
  tutaj masz jak są tresowani , film dokumentalny “zniesławienie”

  https://www.youtube.com/watch?v=NSErQFWJC9o

  naprawdę ciekawy dokument , coś a’la tresura psa Pawłowa
  Usłyszysz “Polska ” to masz tych gojów nienawidzieć .
  (zwróć uwagę na ten fragment kiedy nastolatków ogarnia histeria w muzeum ,
  albo jak tłumaczka zmyśla słowa Polaków siedzący na ławce ” o żydowskich dziwkach ‘ )

 10. Nietopyrz 27.07.2015 22:05

  @robi1906

  Wprawdzie jestem tylko “albańskim Żydem”, a więc bydlęciem wyjątkowo pośledniego gatunku, ale nawet moja nieprzeciętnie upośledzona etyka, nie przewiduje, by oprawcę swojego własnego narodu traktować jak bohatera i autorytet z ledwie skrywaną fascynacją.

  “A na koniec”: NAZI RAUS!

 11. robi1906 28.07.2015 15:17

  Jeśli się pomyliłem co do ciebie to poczekaj z przeprosinami .

  Najpierw spróbuj wytłumaczyć co daje narodowi niemieckiemu i żydowskiemu robienie z Hitlera wariata opętanego szaleńczymi pomysłami .

  Polakom nic to nie daje ale Niemcom i żydom daje wiele , daje dużo dużo wiecej niż stwierdzenie że Hitler to czub .

  Proszę zastanów się chwilę i odpowiedz co im daje robienie z Hitlera wariata .

 12. Czejna 28.07.2015 15:40

  Maximov
  Mam nadzieje, ze znana jest ci dzialalnosc rzadu Izraela pod nazwa Hasbara, skad zatem pewnosc, ze nie korespondowales z jednym z nich?
  Po jednej wymianie zdan na czacie wyrobiles sobie zdanie?
  A co z opiniami samych zydow, ktorzy zawarli je w swych
  ksiazkach, za co zostali wykleci?
  Kilka miesiecy temu byl tu wywiad z jednym z nich, ktory
  wyjasnil mentalnosc zydowska gojowi, jak chlop krowie…
  ale ty po jednym wspolnym czacie wiesz lepiej?
  Niestety nie moge znalezc linka do tego wywiadu, a czekalem
  na tlumaczenie ksiazki, i do tego nie zapisalem jego nazwiska.

  Nietopyrz
  Szwankuja ci odbiorniki w ciemnosci ktorej zyjesz?

 13. Nietopyrz 28.07.2015 16:31

  @robi1906

  Uczciwe nazwanie tej osoby i jej dzieła po imieniu, uwidacznia tylko jak bardzo chore było społeczeństwo niemieckie w tamtym okresie, skoro takie dewianckie poglądy cieszyły się aż tak szerokim poparciem. Dodajmy, że nie tylko wśród ciemnego ludu, ale również wśród oświeconych elit, nauki i kapitału.

  I tak samo świadczy o współczesnych miłośnikach takich i pokrewnych idei. Rzekłbym, że nawet gorzej, bo dziś już doskonale wiadomo do czego to doprowadziło. Symptomatyczne jest to, że pomimo, iż większość z dotkniętych taką dewiacją odżegnuje się od wyznawania tego akurat -izmu, to prędzej czy później i tak poczuje niepohamowaną potrzebę zdemaskowania się. Ale to akurat bardzo dobrze, lepiej wiedzieć z kim ma się do czynienia.

  O Żydach nie będę się wypowiadał, bo to, jak widzę, “drażliwy temat” tutaj, a ja zwykłem dyskutować o problemie, a nie z problemem, jeśli wiesz co mam na myśli.

  @Czejna

  Jeśli do mnie piszesz, to postaraj się o jakąkolwiek treść, albo nie pisz wcale.

 14. robi1906 28.07.2015 19:35

  Nietopyrz

  no ta ja napiszę dlaczego nazywanie Hitlera wariatem jest stawaniem po stronie żydów i Niemców .

  najpierw coś z życia
  Kiedy 15 lat temu w sejmie decydowano o sprzedaży polskich cukrowni Niemcom , przeciwnikowi tej decyzji Gabrielowi Janowskiemu podano pigułkę szczęścia , zrobił z siebie wariata biegając i całując ludzi po rękach ,
  efekt cukrownie sprzedano ,
  dlaczego , bo nikt nie traktuje poważnie wariata ani jego słów .

  Nazywając Hitlera wariatem Niemcy zyskują ( i tu dobry przykład obecnego sojuszu niemiecko-żydowskiego )
  a) zdejmuje się z nich odium współpracy i pełnego poparcia dla niego ,
  mogą teraz mówić to przecież wariat , oszukał nas , zmuszał do współpracy ,
  porządny Niemiec nigdy by nie poparł szaleńca . Za takimi słowami idą filmy
  (które chcemy czy nie kształtują świadomość historyczną )
  “Nasze matki , nasi ojcowie ” , “Złodziejka książek ” (w tych dwóch filmach to porządni Niemcy ratują żydów , hitlerowców w zasadzie nie widać ,
  zatopienie Laconii (tu Niemcy ratują rozbitków storpedowanych przez siebie )

  b) miałem drugi powód ale jakoś mi uleciał (może ta myśl jeszcze wróci )

  Teraz co zyskują żydzi
  oskarżenie o zdradę Niemiec i wywołanie hiperinflacji przez bankierów żydowskich brzmią poważnie kiedy mówi to dyktator zimny morderca
  a kiedy dyktator jest szaleńcem ? może mówi wszystko , ludziom można powiedzieć że to brednie wymyślone przez chory umysł .

  To jest też alibi dla lichwy z USA i należących do nich korporacji , teraz mogą mówić “my współpracowaliśmy z szaleńcem ? , nie ma takich możliwości . ”

  Oczywiście prawda jest taka że Hitler był w dobrych stosunkach z żydowską lichwą , oni pomogli mu w rozpętaniu 2 wojny i to oni skazali na zagładę swoich ziomków i wszystkich innych .
  Dość powiedzieć że zarobili na tym olbrzymie pieniądze , po 1945 roku rząd USA był już winien FED-owi 269 miliardów dolarów .

 15. Nietopyrz 28.07.2015 22:43

  @robi1906

  Z historii wiadomo, że Niemcy mieli dostatecznie dużo czasu, zanim w to wdepnęli, żeby poznać z kim mają do czynienia, tak przysłuchując się “wrzaskom”, jak i studiując szeroko kolportowane “dzieło”, więc albo im to nie przeszkadzało, albo wprost odpowiadało. Nikt poważny nie będzie się kompromitował takimi naciąganymi teoriami.

  Teoria o tym, jak to źli Żydzi wywołali kryzys, wynieśli do władzy Hitlera, pomogli mordować swoich ziomków i jeszcze na tym zarobili, również może służyć jako usprawiedliwienie dla Niemców popierających nazistów. Antysemita antysemitę zrozumie: Żydzi winni, wszystkiemu winni Żydzi! I zaczną sobie spijać z ust cytaty Hitlera Adolfa 😉 Choć to oczywiście też trochę zależy, która obsesja jest silniejsza u danego pacjenta, antyniemiecka, czy antyżydowska. Tak czy siak, to również poważne nie jest.

  A tak ogólnie to nużą mnie już te “brunatne opowieści”. Ciekawi mnie jeszcze tylko co złego jest w Albańczykach?

 16. robi1906 29.07.2015 19:27

  Mam nadzieję że admin mi wybaczy dwa małe cytaty


  Gdzie Lichwa, nikt nie ma domu z dobrego kamienia,
  z bloków gładko ciosanych, co ściśle przylegają do siebie,
  iżby deseń mógł pokryć fasadę.

  Gdzie Lichwa, grzech przeciw naturze, chleb twój z butwiejących szmat,
  chleb twój – suchy jak papier, nie masz w nim górskiej pszenicy,
  nie masz mąki solidnej.

  Gdzie Lichwa nie masz wyraźnych granic
  i nikt miejsca nie znajdzie na swe domostwo.
  Kamieniarzom broni się kamienia, tkaczom broni się krosien.
  Gdzie Lichwa, wełna nie trafia na targ, owce zysku nie dają, gdzie Lichwa.”

  wiersz Ezry Pound’a

  A tu Hitler
  „Nasza zasada finansowa: Finanse powinny istnieć na korzyść państwa; magnaci finansowi nie utworzą państwa w państwie. Dlatego naszym celem jest złamanie niewoli interesów.
  Uwolnienie państwa, a więc całego narodu, z zadłużenia wobec wielkich domów bankierskich, które pożyczają na procent.
  Nacjonalizacja Reichsbanku i banków emitujących pieniądz, jakie pożyczają na procent ”

  To nie jest moja wina że historia jest zakłamana i samemu trzeba dotrzeć do tego że 100 lat temu nie tylko Niemcy ale cały świat zachodu nienawidził lichwiarzy .
  Hitler miał poparcie nie tylko Niemców , kilka dni temu wyciekł do mediów filmik z 1933 roku na którym angielska rodzina królewska radośnie ” hajlowała”.

  Inną zaś sprawą jest pytanie czy Hitler zrobił to z lichwą co obiecywał .
  Z tego co ja wiem to żaden z europejskich Rotszyldów nie zginął z rąk niemieckich ,a to by oznaczało że Hitler był cwanym graczem ,
  wiedział co mówić a czego nie robić żeby zdobyć władzę .

  A co do albańczyków , kiedyś (dawno temu ) przeczytałem książkę ,esej jakiegoś Serba o tym narodzie i państwie , potem było Kosowo który potwierdził to wszystko co ten gość napisał ,
  trochę szybciej był rok 91 i porty włoskie zostały opanowane przez mafię albańską które kupczyły tam na masową skalę albankami ,
  matka Tereska bez miłosierdzia ,
  i tak ziarnko do ziarnka …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.