Naukowiec, który stworzył dzieci GMO, jest pilnowany

Opublikowano: 30.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2605

Chiński naukowiec He Jiankui, który ogłosił powstanie pierwszych genetycznie zmodyfikowanych bliźniaków i wkrótce zniknął, jest pilnowany. Obecnie mieszka w pensjonacie należącym do Południowego Uniwersytetu Naukowo-Technologicznego, w którym pracował – informuje „The New York Times”.

Badacza zauważono w środę. Szedł wzdłuż jednego z balkonów, ogrodzonego metalową siatką i rozmawiał z kobietą, prawdopodobnie z żoną. Świadkowie mówili również o czterech niezidentyfikowanych mężczyznach w cywilnych ubraniach, którzy stali przed pokojem gościnnym, w którym znajdował się Jiankui. Nie jest jasne, do którego resortu — policja, uniwersytet lub inna organizacja — należą. Przedstawiciele organów ścigania i instytucji naukowych nie odpowiadają na zapytania.

Według pracowników Jiankui, naukowiec może korzystać z poczty e-mail i telefonu. Nie informuje swoich kolegów o miejscu pobytu, chociaż twierdzi, że jest bezpieczny.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.