Naukowcy wynaleźli pożeracz satelitów

Opublikowano: 12.12.2015 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 667

Chińscy naukowcy z Uniwersytetu w Tsinghua znaleźli nowy sposób radzenia sobie z kosmicznymi śmieciami, podaje Lenta. Metoda ta umożliwi jednoczesne pozyskiwanie energii.

Chińczycy mają zamiar zbudować statek kosmiczny, który będzie zbierać resztki w przestrzeni kosmicznej i przetwarzać je w paliwo. Zdaniem naukowców, urządzenie będzie w stanie zbierać przedmioty o wielkości nawet mniejszej niż 10 cm, a następnie mielić je w proch.

Otrzymany materiał przejdzie przez filtr, który rozdzieli materiały na jony dodatnie i ujemne. Te dodatnie zostaną wykorzystane w celu zapewnienia reaktywowania pracy statku, a negatywne – będę wyrzucane z powrotem w kosmos do miejsc, gdzie nie będą już stanowiły zagrożenia.

Na podstawie: Lenta.ru
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. niewolnik 13.12.2015 13:04

    Z tymi jonami to kłania się fizyka i chemia ze szkoły podstawowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.