Naukowcy wyjaśnili jak wojna atomowa zmieni naszą planetę

Opublikowano: 18.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1284

Eksperci rozważali kilka scenariuszy rozwoju wydarzeń w przypadku wojny nuklearnej, ale wszystkie one prowadzą do katastrofalnych konsekwencji dla ludzkości.

Naukowcy przeprowadzili symulację wojny nuklearnej i rozważyli kilka możliwych scenariuszy. W każdym wypadku konsekwencje będą bardzo smutne dla planety i jej mieszkańców. Cheryl Garrison z American University of Louisiana powiedziała: „Niezależnie od tego, kto rozpocznie tę wojnę, wyniki będą katastrofalne”. Gdy tylko dym dostanie się do górnej atmosfery, natychmiast dotknie wszystkich ludzi”.

W wyniku wybuchu jądrowego do atmosfery zostaną uwolnione miliardy ton dymu i spalonego węgla, który natychmiast pochłonie światło słoneczne. W ciągu miesiąca średnia temperatura Ziemi spadnie o 7 stopni Celsjusza. To nawet więcej niż w epoce lodowcowej. Nawet gdy cały dym zniknie, osiadając na powierzchni, temperatura nie powróci do swoich pierwotnych wartości. Z powodu gwałtownego ochłodzenia 15 milionów kilometrów powierzchni ziemi zostanie pokrytych lodem, po czym lód zacznie rosnąć w górę o co najmniej 2 metry.

Żegluga na półkuli północnej całkowicie zatrzyma się na kilka tysiącleci. Nadejdzie druga epoka lodowcowa. Spadek temperatury i brak światła słonecznego spowoduje śmierć glonów, roślin morskich i małych zwierząt. Co więcej, reakcja łańcuchowa schwyta ryby, duże zwierzęta morskie i przerodzi się w światowy głód na lądzie.

Nawet jeśli nieliczni przedstawiciele ocalałej ludzkości jakoś przeżyją to wszystko, ludzkość powoli, ale na pewno wyginie. Naukowcy bardzo obawiają się takiego rozwoju wydarzeń i namawiają polityków, aby zrobili wszystko, co możliwe, aby uniknąć takiego rozwoju wydarzeń.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. woma123 19.07.2022 00:03

    HI

    Co to za “naukowcy” piszą te bzdury? Gdzie poparcie liczbowe, obliczenia szacunki? Gdzie?

    To są wyssane z palce brednie!

    DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.