Naukowcy wskazali nową datę końca świata

Opublikowano: 25.09.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 561

Często słyszy się o kosmicznych skałach, które znajdują się niebezpiecznie blisko ziemskiej orbity. Na szczęście większość z nich jednak mija naszą planetę. Naukowcy uważają jednak, że w marcu 2880r. w Ziemię uderzy asteroida, która może zniszczyć ludzkość.

Amerykańscy naukowcy sugerują, że Ziemia może zostać zniszczona 16 marca 2880 w wyniku kolizji z asteroidą 1950 DA, pisze Daily Mail. Średnica ciała niebieskiego mierzy około kilometr. Asteroida może rozbić się na Ziemi w obszarze Oceanu Atlantyckiego z prędkością około 61 tysięcy kilometrów na godzinę.

Siła eksplozji przy zderzeniu może wynieść 45 tys. megaton. Doprowadzi to do tsunami i całkowitego wyniszczenia ludzkości. Asteroida 1950 DA została odkryta 23 lutego 1950 i obserwowano ją przez 17 dni, po czym zniknęła z pola widzenia na pół wieku. Potem pojawiła się ponownie dopiero 31 grudnia 2000.

Przypomnijmy, że poprzedni koniec świata miał nastąpić 21 grudnia 2012. W tym samym mniej więcej czasie NASA poinformowała, że koniec świata może mieć miejsce 05 lutego 2040, kiedy dojdzie do zderzenia z asteroidą wielkości 150 metrów.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Maczek 25.09.2014 13:52

    Koniec ludzkości ma nastąpić dopiero za blisko 1000 lat? Dawno nie było równie optymistycznej wiadomości dla homo sapiens…, a ja invertebrata liczyłem na to, że dożyję choćby początku końca 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.