Naukowcy uważają fluor za niebezpieczną neurotoksynę

Opublikowano: 26.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2699

Wielu ludzi uważa, że fluor jest dla nas bezpieczny, a nawet oferuje pewne korzyści zdrowotne. Pierwiastek ten jest wszechobecny – dodaje się go między innymi do wody pitnej, zatem trudno go uniknąć i istnieje także ryzyko przedawkowania. Naukowcy ostrzegają, że nadmiar fluoru w naszym organizmie jest bardzo szkodliwy.

Powszechna fluoryzacja wody pitnej ma chronić zęby przed próchnicą. Amerykańskie Centra Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) przedstawiają ten proceder jako jedno z największych osiągnięć XX wieku w kwestii ochrony zdrowia. Oczywiście można z tym stwierdzeniem polemizować. Wiele państw świata zrezygnowało z dodawania fluoru do wody, natomiast dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że w krajach, gdzie fluoryzacja jest zakazana, mieszkańcy i tak mają coraz zdrowsze uzębienie.

Również wyniki badań naukowych alarmują, że nadmiar fluoru w organizmie człowieka prowadzi do choroby szkliwa zębów oraz niedoczynności tarczycy i może prowadzić nawet do uszkodzenia rozwijającego się mózgu. Prestiżowe czasopismo medyczne The Lancet oficjalnie sklasyfikowało fluor jako neurotoksynę. Pierwiastek chemiczny został postawiony na równi z ołowiem, rtęcią metylową, arsenem, toulenem i PCB (Polichlorowane bifenyle).

Naukowcy wykazali, że fluor, który znajdziemy między innymi w pastach do zębów i w wodzie pitnej, obniża iloraz inteligencji u dzieci i wywołuje choroby psychiczne, takie jak autyzm, czy zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Można śmiało powiedzieć, że fluor masowo ogłupia ludzi i powoduje zaburzenia psychiczne, choć w rzeczywistości powinien chronić nasze zdrowie.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: eminens (CC0)
Na podstawie: CDC.gov, FluorideAlert.org, TheNewAmerican.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.