Naukowcy udowodnili istnienie Adama i Ewy?

Opublikowano: 27.11.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2872

Naukowcy ustalili, że wszyscy współcześni ludzie oraz 90% gatunków zwierząt pochodzi od tej samej pary, żyjącej na Ziemi około 100-200 tysięcy lat temu.

Naukowcy przebadali kody genetyczne pięciu milionów stworzeń (zarówno zwierząt, jak i ludzi), należących do 100 tysięcy różnych gatunków i wywnioskowali, że wszyscy pochodzą od pojedynczej pary, a do rozdzielenia doszło w wyniku katastrofalnego wydarzenia, które niemal całkowicie zmiotło ludzką rasę.

Fragmenty DNA, które znajdują się poza jądrem żywych komórek, sugerują, że nie tylko ludzie pochodzą od tej pary, ale także 9 z każdych 10 gatunków zwierząt.

Mark Stoeckle i David Thaler z Uniwersytetu w Bazylei ostatecznie doszli do wniosku, że 90% wszystkich żyjących obecnie gatunków zwierząt pochodzi od wspólnych rodziców. Wyniki badań poddają w wątpliwość dotychczasowe teorie ewolucjonizmu człowieka.

Okazuje się, że jesteśmy zaskakująco podobni, nie tylko do każdego innego człowieka, ale również do każdego innego gatunku. Jesse Ausubel z Uniwersytetu Rockefellera w Nowym Jorku przyznał, że jeśli Marsjanin wylądowałby na Ziemi i dokonał analizy stada gołębi oraz tłumu ludzi pod kątem DNA, to nie odnotowałby większych różnic gatunkowych. Stoeckle dodał, że kultura i doświadczenie życiowe oczywiście zdecydowanie odróżniają ludzi, lecz pod względem podstawowej biologii nie różnimy się niczym od ptaków.

Teoretycznie można by sądzić, że ze względu na dużą liczbę ludności i szeroki zasięg geograficzny, ludzie mogliby doprowadzić do większej różnorodności genetycznej niż w przypadku zwierząt. Analiza mitochondrialnego DNA wykazuje jednak, że różnorodność gatunkowa jest niska bądź w najlepszym razie przeciętna.

Wyniki badań zostały źle zinterpretowane przez niektóre ugrupowania religijne, które uznały, że według naukowców wszyscy pojawili się w tym samym momencie 100 tysięcy lat temu, w wyniku jakiegoś wielkiego wybuchu. Przekaz Stoeckle’a i Thalera jest jednak inny. Ich badania sugerują, że nasz gatunek odnawia się znacznie częściej, niż mogło się wydawać, a nasz związek genetyczny ze zwierzętami jest niezwykle mocny.

Autorstwo: ZychMan
Zdjęcie: Capri23auto (CC0)
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Hehe, naukowcom zajęło setki lat wywnioskowanie tego co rozsądny człowiek wie od zawsze. Brawo, teraz dajcie sobie nobla i wracajcie na drzewo.

realista
Użytkownik

coś nie tak z tym artykułem. linie ptaków i ludzi rozdzieliły się dziesiątki milionów lat temu (bo ptaki istnieją tak długo, jak wynika ze skamieniałości) i nie jest możliwe, aby ludzie i ptaki mieli wspólnych przodków parę setek tysięcy lat temu.
coś nie gra w tym artykule albo w badaniach… .. .

Stanlley
Użytkownik

Nie ma to jak durnie przetłumaczony i posklejany bez sensu artykuł. Polecam poszukać możliwie blisko źródeł :
https://phys.org/news/2018-05-gene-survey-reveals-facets-evolution.html

Acha, DailyMail.co.uk to taki Fakt albo Superexpress – więc czerpanie wiadomości z tych źródeł jest na równi z youtybowymi naukowcami udowadniającymi że ziemia jest płaska :|

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

aaale ziemia jest płaska…;-)

realista
Użytkownik

ty już lepiej nic o wiedzy i “wysuwaniu przypuszczeń” nie pisz, bo już się wystarczająco popisałeś, panie Wacek “światło w dopełniaczu” Placek… .. .

MvS
Użytkownik
MvS

@adambiernacki
WKLĘSŁA. Dowody o tym świadczą jednoznacznie ;-)